Czarne tuleje z tworzywa sztucznego 

 W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór rur tworzywowych, jednak w większości są to półfabrykaty w kolorze białym. Czarne tuleje z tworzywa sztucznego są dostępne wyłącznie z poliamidu domieszkowanego smarem MoS2 lub teflonu z grafitem. Rury z poliamidu w kolorze czarnym cieszą się sporym zainteresowaniem wynikającym z odmiennego koloru i dodatkowych właściwości jakie nadaje domieszka smaru. Na popularność rury PA6 w kolorze czarnym wpływa również: duża dostępność magazynowa, szeroki wybór średnic, a także atrakcyjna cena. W sprzedaży zapewniamy odcinki nawet do 3000mm. Ponadto wiele tworzyw nie występuje w ogóle pod postacią tulei w kolorze czarnym.

czarne tuleje z tworzywa sztucznego

Rury z czarnego poliamidu

Czarne tuleje z tworzywa sztucznego oprócz walorów kolorystycznych wykazują również specjalistyczne właściwości. Przykładowo poliamid z domieszką smaru PA6 MoS2 zachowuje podstawowe cechy tworzywa i jednocześnie zyskuje szereg dodatkowych zalet. Po pierwsze, dodatek MoS2 nadaje barwę czarną, a już sama zmiana koloru sprawia, że czarne tuleje z tworzywa sztucznego wykazują lepszą wytrzymałość na promieniowanie UV. Co więcej domieszka smaru podnosi sztywność poliamidu oraz zwiększa jego stabilność wymiarową. Jednak kluczową zaletą tej modyfikacji jest uzyskanie lepszych właściwości ślizgowych i zwiększenie odporności na ścieranie. Dzięki temu materiał idealnie się sprawdza jako element współpracujący, nie wymagający smarowania. Dlatego mając do wyboru rury z poliamidu tradycyjnego i w kolorze czarnym zdecydowanie polecamy te drugie, z uwagi na szersze możliwości zastosowania.

Czarne tuleje z tworzywa sztucznego – sprzedaż

W sprzedaży posiadamy wyłącznie półfabrykaty do dalszej obróbki. Dlatego wybierając odpowiednią średnicę z katalogu należy wliczyć w wymiar ewentualne naddatki określane jako tolerancja wymiarowa. W przypadku poliamidu odlewanego PA6 G będą one większe niż dla PA6 wytłaczanego. Czarne tuleje z plastiku możemy dociąć na dowolne odcinki, ale nie krótsze niż L= 25mm. Cena rury z poliamidu zależy przede wszystkim od wagi odcinka. Długości niestandardowe lub poniżej 1mb wyceniane są na zapytanie. Gotowe zamówienia wysyłamy kurierem na wskazany adres. Tuleje z czarnego poliamidu z reguły dostępne są od ręki – zadzwoń i sprawdź 780-090-280.