Elementy tworzywowe z frezowaniem – obróbka CNC 

Potrzebujesz wykonać detal na wymiar z frezowaniem ? Nie musisz dalej szukać, nasza firma zajmuje się produkcją elementów gotowych na indywidualne zamówienie. Zapewniamy precyzyjną obróbkę skrawaniem. Wykonujemy elementy z tworzyw wykorzystując techniki takie jak: toczenie - wiercenie i rozwiercanie otworów, frezowanie, cięcie. Oferujemy produkcję części maszyn i uszczelnień dla szeroko rozumianego przemysłu - również spożywczego (zapewniamy atesty do kontaktu z żywnością).

elementy tworzywowe z frezowaniem

Bardzo często otrzymujemy zlecenia na elementy tworzywowe z frezowaniem według podesłanego projektu. Frezowanie to jeden z procesów obróbki CNC o wysokiej dokładności i estetyce wykonania wykorzystywana do kształtowania detalu. Pozwala na uzyskanie rozmaitych kształtów, szczelin czy otworów.

Na czym polega frezowanie tworzyw sztucznych ?

Frezowanie numeryczne komputerowe to proces obróbki CNC. Pozwala usunąć materiał z obrabianego elementu poprzez obracanie i przesuwanie frezu i właściwe pozycjonowanie obrabianego przedmiotu.

Frezowanie tworzyw rozpoczyna się od zaprojektowania modelu / określenie geometrii za pomocą oprogramowania CAD. Później projekt jest konwertowany przy użyciu oprogramowania CAM na pliki zgodne z programem maszyny CNC. Następnie rozpoczyna się operacja frezowania zgodnie z wprowadzonym projektem.

Elementy tworzywowe z frezowaniem najlepiej wykonuje się na tworzywach plastycznych takich jak: poliamid (PA6/ PA6G), PP oraz polietylen (PE).

Jak zamówić detale z frezowaniem ?

Elementy tworzywowe z frezowaniem są produkowane wyłącznie na indywidualne zamówienie. Do wstępnej wyceny należy podesłać zapytanie wraz z rysunkiem wykonawczym oraz wskazać rodzaju materiału i wielkość partii. Na podstawie przesłanych informacji możemy wykonać kosztorys wraz z określeniem czasu realizacji.

Przykładowa realizacja to prowadnice z frezowaniami, poniżej charakterystyka zamówienia:


-materiał: PE 500 naturalny,
-wymiary: wysokość 13,6mm, szerokość 18mm , długość elementu 105mm,
-wielkość partii: 34szt.,
-dodatkowe informacje: w każdym z tych elementów są dwa otwory do mocowania na śrubę imbus fi 5mm wraz z frezowanie, tak aby główka śrubki się schowała/ podesłano zdjęcia elementu oraz rysunek ,
-czas realizacji ok 10 dni roboczych.

Jeśli interesuje Cię szybka wycena na detale z frezowaniem wykonane na wymiar skontaktuj się z nami 780-090-280.