Gumowa mata antystatyczna (ESD)

Jest nam niezmiernie miło poinformować , że nasza oferta poszerzyła się o kolejną grupę produktów- maty antystatyczne. Na początek chcemy zaprezentować gumowe maty ESD: gumowa mata antystatyczna na stół (blat roboczy) oraz gumowa mata antystatyczna na podłogę (gumowy dywanik antystatyczny).

 

        Gumowa mata antystatyczna na stół warsztatowy i podłogę. Zachęcamy do kontaktu: 780-090-280

Maty antystatyczne są nieodłącznym elementem bezpieczeństwa na stanowiskach pracy z urządzeniami elektrycznymi, gdzie może dochodzić do gromadzenia ładunków elektrostatycznych i generowania wyładowań elektrostatycznych ESD. To z kolei może spowodować usterki elementów elektronicznych lub produktów gotowych, a także wywołać u pracowników nieprzyjemne wstrząsy elektryczne.

 

gumowa mata antystatyczna

Najwyższej jakości gumowa mata ESD – zastosowanie:

Codzienne użytkowanie podłogi, krzesła, blatów czy przekładanie opakowań może generować ładunki elektrostatyczne, które po uwolnieniu do urządzenia elektronicznego zmieniają się w wyładowania elektrostatyczne. Stwarza to potencjalne zagrożenie dla pracujących elementów elektrycznych. Idealnym zabezpieczeniem w takiej sytuacji jest zastosowanie maty antystatycznej zabezpieczającej przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Gumowa mata antystatyczna jest wykorzystywana gównie w środowisku przemysłowym w celu ochrony pracowników jak również urządzeń elektronicznych przed szkodliwym działaniem elektryczności statycznej. Powszechnie stosowana w formie mat na blaty robocze lub dywaników i mat podłogowych.

 

Gumowa mata antystatyczna – charakterystyka:

Sprzedawana przez nas guma ESD jest koloru czarnego wyposażona w zatrzask 10 mm do podłączenia przewodu uziemiającego. Mała chropowatość powierzchni ułatwia utrzymanie maty w czystości. Dodatkowo powierzchnia rozprasza światło. Rezystancja powierzchniowa wynosi: 1 x 10*3 Ω – 1 x 10*5 Ω. Produkt spełnia lub przekracza wymagania normy IEC 61340-4-1 w zakresie rezystancji. Temperatura pracy mieści się w zakresie -30 st. C do + 70 st. C. Gumowe maty dostępne są w standardowym rozmiarze 600 mm x 1200 mm i grubości # 2 mm (gumowa mata stołowa ESD) oraz # 3 mm (gumowa mata podłogowa ESD).

Dysponujemy również matą przewodzącą z gumy neoprenowej z przeznaczeniem zarówno na podłogę jak i na stół. Produkt o rezystancji powierzchniowej 1 x 10*7 Ω – 1 x 10*9 Ω, zgodny z normą IEC 61340-4-1. Dostępny w rozmiarze # 2mm x 600 mm x 1200 mm.

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta