Gumowe elementy maszyn

Części z gumy do maszyn i urządzeń możemy spotkać w zasadzie w każdej gałęzi przemysłu. Elastomery obok tworzyw należą do grupy materiałów, które są coraz częściej wybierane przez konstruktorów w projektowaniu i budowie maszyn.

Odporna na ścieranie, mocna i elastyczna guma w wielu miejscach z powodzeniem zastępuje tradycyjne materiały. Wyroby gumowe robione na zamówienie doskonale sprawdzają się w wielu różnorodnych miejscach. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych informacji, które pomogą w doborze odpowiedniej gumy.

Płyty gumowe na części maszyn

Obecnie w naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje gumy, które są wykorzystywane w przemyśle polskim i europejskim. Jako wieloletni dostawca płyt gumowych posiadamy niezbędną wiedzę oraz zaplecze logistyczne aby sprostać nawet najbardziej wymagającym realizacją. Podstawowe płyty gumowe w naszej ofercie to:

 • guma SBR
 • guma NBR
 • Viton
 • guma EPDM
 • guma NR-L
 • guma silikonowa
 • guma zbrojona

gumowe elementy maszyn

Płyty gumowe dostępne są w całym typoszeregu grubości od 1mm do 50mm. Typowe rozmiary to szerokość 120cm, natomiast długości płyt z gumy w standardowym wariancie to 500 cm lub 1000cm. Oczywiście docinamy również płachty gumowe oraz inne formatki na wymiar.

Popularne są również wykładziny gumowe, choć one zazwyczaj przeznaczone są do produkcji dywaników lub chodników w maszynach budowlanych i rolniczych. Tego typu maty z gumy pozwalają zachować czystość i bezpieczeństwo pracy operatora maszyny.

Kolejny produkt to guma na uszczelki, i tu mamy bardzo dużą różnorodność, do gum typowych przez termoodporne, aż po uszczelki olejoodporne. Mowa tu zarówno o uszczelkach płaskich jak i profilach wytłaczanych.

Jakie części z gumy do maszyn i urządzeń można spotkać w przemyśle ?

Na rynek każdego dnia trafia bardzo dużo różnorodnych elementów gumowych. Tak naprawdę produkcja gumowych części maszyn dzięki nowoczesnym maszynom umożliwia realizację nawet bardzo złożonych elementów. Do najbardziej popularnych produktów zaliczyć możemy:

 • chodniki gumowe
 • pasy z gumy
 • profile
 • uszczelki
 • wały gumowe
 • fartuchy i odbojnice z gumy
 • liny, dystanse i węże.

Oczywiście to tylko mały wycinek produktów. Dzięki wielu technikom cięcia, formowania, wytłaczania i łączenia oraz powlekania, możliwości produkcji części z gumy ( w zakresie kształtu i rozmiaru ) są praktycznie nieograniczone. Proces od wstępnej koncepcji do gotowego produktu jest stosunkowo szybki i co znacznie poprawia czas dostawy gotowych detali.

Branże w jakich najczęściej można spotkać te produkty to budowa maszyn, rolnictwo, automotive, przemysł papierniczy i drzewny, przemysł wydobywczy i petrochemiczny oraz zbrojeniówka.

Części z gumy do maszyn

Ile kosztują gumowe podzespoły produkowane na zamówienie ?

Części gumowe, zarówno standardowe jak i niestandardowe, są stosunkowo niedrogim elementem pod względem kosztów materiałowych i łatwości produkcji. Mieszanki gumowe są zazwyczaj łatwo dostępne i zachowanie ciągłości produkcji również nie nastręcza wielkich trudności.

Koszt detali gumowych może różnić się od siebie zależnie od skali zamówienia oraz rodzaju gumy. Aby sprawdzić precyzyjne ceny części gumowych do maszyn zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Produkcja elementów gumowych jest ciągle rozwijającą się dziedziną stąd wiele nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają postrzeganie gumy oraz jej przeznaczenia. Z biegiem lat podniosła się zarówno jakość produkcji jak i jej precyzja dzięki czemu dziś można zaoferować gumowe elementy maszyn do najbardziej wymagających zastosowań.