Gumy NBR wulkanizowane w płycie, sznury, pasy, arkusze

W naszej ofercie poza gumą ogólnego zastosowania możecie Państwo znaleźć płyty gumowe specjalnego przeznaczenia, w tym gumy olejoodporne. Płyty NBR wyróżniają się zwiększoną odpornością na smary, oleje i substancje ropopochodne. Idealnie nadają się jako blaty na stoły warsztatowe lub podkłady pod maszyny, gdzie może dojść do wycieku substancji olejowych. Dla bardziej wymagających mechanicznie aplikacji, które pracują pod dużym obciążeniem oferujemy gumy olejoodporne zbrojone – wzmocnione przekładkami z tkaniny, która wydłuża żywotność materiału.

 

Gumy olejoodporne w całych rolkach, cięte na metry oraz wymiary niestandardowe. Sprawdź tel.: 780 090 280

 

Gumy olejoodporne sprawdź właściwości:

  • barwa materiału: czarna;
  • format: rolka o szerokości 1200 mm x 10 000 mm lub docięty mb lub niestandardowy wymiar;
  • grubość: od # 1 mm – # 50 mm;
  • struktura: lita, powierzchnia gładka;
  • twardość: 50-80 ShA, zwyczajowo 65 +/- 5 ShA;
  • temperatura pracy: -35 st. C do +70st.C.;
  • zbrojenie: wzmocnienie przekładkami z tkaniny: 1-3 warstw.

 

gumy olejoodporne

Płyta NBR wykonana jest z kauczuku butadienowo-akrylonitryloego. W związku z tym posiada podobne właściwości do mieszanki SBR. Przede wszystkim materiał jest trudnościeralny, trwały, odporny na zrywanie i odkształcenie przy ściskaniu, a przy tym elastyczny.

Co więcej odpowiedni skład tej gumy sprawia, że jest odporna nie tylko na rozcieńczone kwasy i zasady, wodne roztwory soli, niskoprocentowe alkohole, a także oleje, smary i płyny hydrauliczne oraz czystą benzynę.

Oczywiście dodatkowe właściwości olejoodporne płyty NBR podnoszą jej wartość rynkową, niemniej cena jest adekwatna do jakości.

 

Płyty gumowe wulkanizowane NBR zastosowanie:

Gumy olejoodporne są wykorzystywane głównie w otoczeniu pracy, gdzie występuje kontakt materiału uszczelniającego z olejem mineralnym. Właściwości płyty NBR sprawiają, że jest ona z dużym powodzeniem wykorzystywana w przemyśle związanym z produkcją części i elementów dla motoryzacji, przemyśle chemicznym, maszynowym oraz petrochemicznym.

W stałej ofercie proponujemy całe nawoje gumy NBR w rolkach 10-metrowych jak również w sprzedaży jest guma na metry oraz w formatach niestandardowych na wymiar Klienta – docinamy płyty pod konkretne aplikacje, np. uszczelki gumowe. Dzięki dobrze zaopatrzonym magazynom możemy zaproponować materiał od ręki, zamówienia indywidualne i cięte na wymiar realizujemy w ciągu 5 dni roboczych. Materiał dostarczamy kurierem na wskazany adres.

 

płyty gumowe NBR

 

Oferujemy gumy odporne na olej i inne substancje ropopochodne. Zobacz naszą ofertę na produkty gumowe NBR
– płyty
– sznury
– arkusze
– pasy

– podkłady

– uszczelki

 

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta