Ile waży wałek poliamidowy PA6 / PA6G

Waga tworzyw sztucznych to bardzo istotny temat z tego względu, że to właśnie na jej podstawie wyliczana jest cena materiału. Oczywiście finalna cena poliamidu zależy także od rodzaju tworzywa PA6 czy PA6G oraz ewentualnych dodatków jak włókno szklane, smar czy olej.  Dla każdej średnicy wałka jest przypisana orientacyjna waga. Oczywiście pręty poliamidowe to półfabrykaty do dalszej obróbki i mogą zawierać naddatki, które zwiększają całkowita masę wałka. Dlatego przed zakupem należy uwzględnić tolerancje wymiarowe sugerujące możliwe nadmiary materiału i wskazujące jaka jest szacunkowa waga wałków poliamidowych . Zapewniamy możliwość docięcia krótszych odcinków z uwzględnieniem minimum zakupowego.
                                                 Sprawdź ile waży wałek poliamidowy – zadzwoń i zapytaj 780-090-280
                   Ile waży wałek poliamidowyIle waży wałek poliamidowy

Jaka jest waga wałków poliamidowych ?

Aby zorientować się w cenie zakupu należy w pierwszej kolejności sprawdzić  ile waży wałek poliamidowy, gdyż koszt zakupy wyznacza cena za kg wałka . Im większa średnica lub dłuższy odcinek to pręt będzie cięższy, a co za tym idzie droższy. Najłatwiej sprawdzić sugerowaną wagę wałka PA6 /PA6G według tabeli producenta. Na przykład wiedząc ile waży pręt fi 6 mm z poliamidu łatwo oszacujemy jego cenę.

Wałki PA6 są zazwyczaj lżejsze i mają mniejsze naddatki od PA6G, aczkolwiek ich cena za kg jest wyższa.

Zastosowanie poliamidu

Tworzywo poliamidowe ma uniwersalne cechy i jest powszechnie stosowane w przemyśle jako materiał do wykonania detali i części maszyn. Główną zaletą poliamidu jest świetna wytrzymałość mechaniczna oraz wysoka twardość i sztywność. Ponadto materiał PA6 jest odporny na ścieranie i wykazuje bardzo dobre właściwości ślizgowe, a jego obróbka nie sprawia problemów. Wałki z poliamidu wytłaczanego PA6 oraz odlewanego PA6G wykazują takie same cechy, różnica między nimi polega jedynie na metodzie produkcji. Trzeba mieć na uwadze, że poliamid w wilgotnym środowisku chłonie wodę i może pęcznieć, przez co nie trzymają stabilności wymiarowej.