11 grudnia 2018

Jak montować wykładziny gumowe SBR/ NBR

Bardzo popularnym rozwiązaniem na pokrycie posadzki w garażu czy powierzchni przemysłowych jest wykładzina gumowa. Materiał cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wszechstronne właściwości: tudnościeralność, wodoszczelność, elastyczność. Nie mniej przy zakupie rodzi się pytanie jak montować wykładziny gumowe ? Najczęściej montaż odbywa się poprzez układanie płyt gumowych i mocowanie na klej. Metoda niezwykle prosta, nie wymagająca większych umiejętności i pozwalająca na szybkie zabezpieczenie posadzki. Aby właściwie zabezpieczyć podłogę niezwykle istotne jest dopasowanie wymiaru wykładziny do powierzchni pomieszczenia. Standardowo wykładziny gumowe występują w grubościach: #3 mm – #10 mm nawijane na rolki o szerokości 1200-1450 mm i długości 10 mb. Jednak docięcie na wskazany przez Klienta wymiar nie jest dla nas przeszkodą. Co więcej produkt dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach.

                                                                                                     Dowiedź się jak położyć wykładzinę gumową, zadzwoń: 780-090-280.

 

Jak montować wykładziny gumowe na klej :

Dość często zdarza się, że więcej wątpliwości od samego doboru materiału wzbudza pytanie jak położyć wykładzinę gumową poprawnie ? Otóż większość naszych Klientów chwali sobie opcję układanie płyt gumowych na klej. Taki sposób montażu jest szybki i prosty, a dodatkowo nie wymaga większych umiejętności. Jeśli chodzi o klej do płyt gumowych to wybór jest bardzo szeroki i najlepiej zasięgnąć w tym wypadku porady od sprzedawcy marketu budowlanego. Nie mniej kluczem jest dokładne przymocowanie wszystkich krawędzi, aby nie zadzierały się powodując zawijanie gumy. Szczególnie ten problem dotyczy cienkich wykładzin, które są stosunkowo lekkie i mogą mieć tendencję do podwijania się na brzegach.

                                                    jak montować wykładziny gumowe jak montować wykładziny gumowe

 

Wykładziny gumowe – dopasuj materiał:

Gumowe wykładziny do samodzielnego montażu dostępne są w 2 wersjach SBR (guma ogólnego użytku) oraz NBR (wersja olejoodporna). Ponadto zapewniamy wybór spośród 2 wzorów – molet krążkowy (metro) i ryfel :

1) Wykładzina gumowa typu molet krążkowy
• rodzaj gumy: SBR / NBR;
• grubość: #3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm;
• rolka o wymiarze maksymalnym: 1450mm x 10 000mm;
• maksymalna temperatura użytkowa: -30 st. C do +70st.C.;
• wzór: krążki
• kolor: czarny i szary w standardzie, kolor niebieski, brązowy, czerwony, zielony- produkcja na zamówienie;
• możliwość zbrojenia przekładką z tkaniny;
• twardość: ok 70 +/-5 °ShA.

 

2) Gumowa wykładzina typu ryfel
• rodzaj gumy: SBR / NBR;
• grubość: #3mm, 4mm, 5mm, 6mm;
• rolka o wymiarze maksymalnym:1200mm x 10 000mm;
• maksymalna temperatura użytkowa: -30 st. C do +70st.C.;
• wzór: ryfel wąski lub szeroki;
• kolor: czarny i szary w standardzie, kolor niebieski, brązowy, czerwony, zielony- produkcja na zamówienie;
• zbrojenie brak możliwości;
• twardość: ok 70 +/-5 °ShA.

 

Z pewnością wiedza na temat jak montować wykładziny gumowe właściwie, zapewni ich długotrwałe użytkowanie.

jak montować wykładziny gumowe

Chodniki gumowe antypoślizgowe – zastosowanie:

Z uwagi na bogaty asortyment wykładzin gumowych można dopasować je odpowiednio pod wiele zastosowań m.in.: jako ochrona podłogi w garażu czy na hali przemysłowej oraz jako wykładzina gumowa do windy, stajni czy na balkon, a także jako chodnik gumowy na lodowisko.
Wykładziny są trudnościeralne i zapewniają długotrwałą wytrzymałość. Ponadto są wodoszczelne i odporne na minusowe temperatury. Co więcej, wybierając wykładziny gumowe NBR zapewniamy podwyższoną odporność na zniszczenie przy częstym kontakcie z olejami, smarami czy benzyną. A możliwość dodatkowego wzmocnienia gumy warstwami tkaniny wydłuża czas użytkowania nawet w sytuacji zwiększonego narażenia na mechaniczne uszkodzenia.
Oferowana przez nas usługa cięcia pozwala na idealne dopasowanie wykładziny na wymiar i eliminuje problem magazynowania pozostałości po cięciu.

 

Sprzedaż wykładzin gumowych z metra zobacz więcej

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta