Praktyczne wskazówki – Jak zamontować plandeki na altance, tarasie

Aby montaż plandek przebiegał sprawnie i bez problemów należy dobrze wymierzyć obiekt, który ma zostać zabezpieczony. Kluczem do sukcesu jest dobre zebranie wymiarów przed produkcją plandek. Każda ścianka z plandeki musi uwzględniać w swoim wymiarze belki konstrukcji drewnianej. Konieczne jest wliczenie powierzchni roboczej każdej belki, do której będzie mocowana plandeka i wskazanie jaka jej szerokość została uwzględniona w finalnym wymiarze. Jest to niezbędna informacja do właściwego zakucia oczek mocujących w odpowiedniej odległości i tym samym uniknięcie problem podczas mocowania. Jeśli ten etap został poprawnie wykonany to montaż plandek na tarasie to bułka z masłem.

Poradnik - Montaż plandek - instrukcja zawieszania ścianek na konstrukcji drewnianej

Nie wiesz jak zamocować plandeki na altance ? postępuj według poniższej instrukcji. Mocowanie plandek do altanki odbywa się za pomocą oczek zakutych na krawędziach ścianek i uchwytów obrotowych - tak zwane mocowanie na chwytki/ motylki.

Jeśli zdecydowałeś się na opcję montowania górnej krawędzi plandeki na stałe to zacznij od przykręcenia oczek fi 10mm na wkręty do górnej belki. Następnie zamocuj uchwyty obrotowe na belkach pionowych na wysokości odpowiadającej oczkom owalnym zakutym w plandece. Załóż ścianki z plandeki na chwytki, przekręć uchwyt z pozycji pionowej w poziomą i po robocie. Jeśli wszystkie krawędzie są mocowane na uchwyty obrotowe zacznij od zamocowania chwytek do konstrukcji drewnianej w odległościach wyznaczonych oczkami owalnymi zakutymi w plandece.

mocowanie-plandek

Jeśli boki altany mają dodatkowe belki pionowe dzielące je na mniejsze ściany to rekomendujemy zapinanie sąsiadujących plandek na zakładkę na wspólnej belce mocującej. To oznacza, że na jednym słupie mocujemy rząd chwytek, które spinają dwie ścianki plandekowe. Taki montaż plandek pozwala oszczędzić na dodatkowym osprzęcie, ale wymaga doliczenia materiału na zakładkę.

Jeśli ścianki z plandeki będą podczas użytkowania zwijane i podwieszane na górnej belce należy odpowiednio zamocować paski do podwieszenia. Najlepiej montować je na etapie przytwierdzania plandeki do górnej belki.

montaz-paskow

Plandeki na altanki dopasowane do Twoich potrzeb

Każda wykonana przez nas plandeka na altankę to produkcja indywidualna i wykonana na wymiar Klienta. Ponadto zapewniamy inne udogodnienia, aby uczynić produkt jeszcze bardziej użytkowym i dostosowanym do potrzeb. Wykonujemy:

  • wycięcia na belki poprzeczne i elementy stałe,
  • kieszenie na rurkę do obciążenia ścianki, co ładnie napina materiał, zapobiega podwijaniu przez wiatr i ułatwia zwijanie ścianek,
  • drzwi na zamki błyskawiczne.
wycięcia na belce
otwieranie na suwak
kieszeń na rurkę

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości zadzwoń, a na pewno pomożemy : 780-090-280