8 października 2019

Materiały i tworzywa wykrywalne przez dektory metali

Materiały i tworzywa wykrywalne przez dektory metali

W naszej ofercie znajdą Państwo materiały i tworzywa wykrywalne przez dektory metali POLIACETAL AH ID blue / POLIAMID ID blue / PEEK ID blue / PE1000 ID blue. Coraz częściej wymienia się materiały konwencjonalne na tworzywa sztuczne dlatego powstała konieczność stworzenia tworzyw, które są wykrywane przez standardowe dektory metali. Zasadniczą rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i jakości jak i zapobieganiu uszkodzeniu produktów spożywczych sztucznymi tworzywami odgrywa wykrywanie ciał obcych w procesie przetwórstwa i pakowania żywności. Tworzywa sztuczne przeznaczone do kontaktu z żywnością z serii ID produkuje się z dodatkiem ułatwiającym ich wykrywalność. Ułatwia to zidentyfikować każdy fragment przy pomocy standardowych detektorów metali, które używa się przy linii produkcyjnej. Zwiększa to ryzyko odnalezienia materiału gdyby uległ połamaniu w trakcie produkcji.

Informacje dodatkowe o tworzywach

Bardzo szybko zaczął rozwijać się przemysł spożywczy tak samo bardzo szybko detale które były wykonywane z metali zostały zastąpione tworzywami sztucznymi lżejszymi, tańszymi i bardziej wytrzymałymi. Zastanawiającym pytaniem było ,,co zrobić jeśli detal ulegnie zniszczeniu i przedostanie się do żywności?” Metalowe części, metal czy opiłki zostaną wykryte przez wykrywacze metali ale w przypadku tworzyw sztucznych sytuacja się nieco komplikowała. Osoby które zajmują się tworzywami sztucznymi wymyślili i stworzyli tworzywa wykrywalne przez dektory metali. Wykrycie przez standardowe wykrywacze metali stosowane m.in. na przenośnikach taśmowych, liniach produkcyjnych czy maszynach do pakowania żywności jest możliwe dzięki specjalnego dodatku który równomiernie się rozkłada w całej objętości tworzywa.

Produkty ID wykrywalne przez dektory metali

Bezpieczeństwo na liniach produkcyjnych pozwalają zapewnić produkty z serii ID które, wykrywalne są przy pomocy detektorów metali. Tworzywa serii ID dostępne są w postaci płyt i prętów. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów jak i w wielu innych wariantach. Możliwość indywidualnego dostosowania wszystkich wymogów pod klienta.

  • Peek ID blue – charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną i termiczną. Posiada bardzo dobre właściwości cierno-ślizgowe. Peek wykrywalny przez dektory metali pracuje długotrwale nawet w wysokich temperaturach.
  • Poliamid PA6 ID blue – charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie co oznacza że ryzyko pęknięcia czy kruszenia spada do minimum. Posiada wysoką chłonność wilgoci. Poliamid odlewany jest w kolorze niebieskim wraz z dodatkiem który pozwala na pełne wykrycie dektorów metali.
  • Poliacetal POM AH ID blue / poliacetal POM AH ID grey – najbardziej bezpieczne tworzywo do kontaktu z żywnością, które spełnia wszystkie normy FDA. Charakteryzuje się stabilnością wymiarową, niską chłonnością wilgoci ale także dobrą skrawalnością. Możliwe jest wytwarzanie precyzyjnych elementów z  poliacetalonu. Ten materiał może być wielokrotnie sterylizowany. Dostępny w kolorze szarym i niebieskim.
  • Polietylen PE1000 ID blue – idealnie nadaje się do zastosowań ślizgowych w szerokim zakresie temperatur. Zachowuje właściwości cierno-ślizgowe w niższych temperaturach co idealnie się sprawdza w chłodniach spożywczych.

Zastosowanie materiałów i tworzyw wykrywalnych przez dektory metali

Wiele elementów wykorzystywanych do konstrukcji maszyn pracujących przy produkcji i pakowaniu żywności można wymienić na tworzywa sztuczne serii ID. Wiele branży m.in. mleczarska, przetwórstwo mięsa,piekarnictwo czy cukiernictwo decyduje się na ten krok. Skutkuje to zwiększeniem bezpieczeństwa, zaoszczędzeniem energii jak i zmniejszeniem kosztów.

Sprzedaż i cena

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. W celu zapoznania się z ceną lub złożenia zamówienia zachęcamy do kontaktu z naszym biurem handlowym, które czynne jest od poniedziałku do piątku. Cena zależy od wielu czynników dlatego nie jesteśmy w stanie podać konkretnej. Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszystkie zadane pytania.

Zapytaj o pomoc konsultanta