Płyty z silikonu – rodzaje płyt silikonowych

Płyty z silikonu, rodzaje płyt silikonowych. Płyty silikonowe bezbarwne, mleczne, czerwone. Różne twardości, grubości i formaty. Charakterystyka i zastosowanie silikonu ZOBACZ WIĘCEJ

 

Płyty i inne produkty z silikonu znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Ich właściwości pozwalają na stosowanie ich w miejscu gdzie inne materiały ni znajdują zastosowania. Zobacz poniżej informacje na temat cech płyt z silikonu.

 

Płyty z silikonu - charakterystyka

  • grubość płyt silikonowych: od 0,5mm do 15mm - patrz tabela poniżej,
  • twardość płyt silikonowych: od 30 SHa do 70SHa,
  • kolor płyt silikonowych: bezbarwne, mleczne, czerwone. Na życzenie możliwe również inne kolory
  • temperatura pracy: od -60stC do 240stC

 

Płyty silikonowe rozmiary

 

 

Rodzaje płyt z silikonu

Płyty z silikonu tak jak inne produkty posiadają różne wersje i zastosowanie. Najpopularniejszym wykorzystaniem płyt z gumy silikonowej jest produkcja detali i uszczelnień stosowanych w przemyśle spożywczym, w chłodniach suszarniach, zakładach gorzelniczych, piekarnictwie i cukiernictwie. W tych sytuacjach należy stosować silikon, który może mieć kontakt z żywnością. Najlepiej aby posiadał certyfikat FDA lub inny o podobnym znaczeniu.

Dostępny jest również silikon techniczny. Płyta z silikonu technicznego ma zwykle barwę czerwoną. Ten materiał znajduje zastosowanie jako płyty uszczelkarskie do produkcji uszczelnień, może być wykorzystywane wszędzie tam gdzie nie ma kontaktu z żywnością, a więc w praktycznie każdej branży technicznej.

 

 

Płyty silikonowe - Producent płyt / formatek silikonowych

Na potrzeby naszych klientów dostarczamy formatki, pasy i podkładki silikonowe docięte na wymiar. Posiadamy również możliwość dostarczania płyt o różnej grubości w przedziale od 30 SHa do 70 SHa. Dysponujemy również możliwością barwienia silikonu na kolory z palety RAL przy zamówieniach większej ilości.

 

Wsparcie techniczne w doborze płyt

Jeśli szukasz płyty i nie wierz jakie wybrać zapraszamy do kontaktu z naszym dziełem techniczno-handlowym.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00 oraz w piątki od 8.00 do 16.00

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zapytaj o pomoc konsultanta