Płyty z silikonu – rodzaje płyt silikonowych

Płyty z silikonu, rodzaje płyt silikonowych. Płyty silikonowe bezbarwne, mleczne, czerwone. Różne twardości, grubości i formaty. Charakterystyka i zastosowanie silikonu ZOBACZ WIĘCEJ

Płyty i inne produkty z silikonu znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Ich właściwości pozwalają na stosowanie ich w miejscu gdzie inne materiały nie znajdują zastosowania. Zobacz poniżej informacje na temat cech płyt z silikonu.

Płyty z silikonu – charakterystyka

  • grubość płyt silikonowych: od 0,5mm do 15mm – patrz tabela poniżej,
  • twardość płyt silikonowych: od 30 SHa do 60SHa,
  • kolor płyt silikonowych: bezbarwne, mleczne, czerwone. Na życzenie możliwe również inne kolory
  • temperatura pracy: od -60stC do 240stC

Płyty silikonowe rozmiary

Rodzaje płyt z silikonu

Płyty z silikonu tak jak inne produkty posiadają różne wersje i zastosowanie. Najpopularniejszym wykorzystaniem płyt z gumy silikonowej jest produkcja detali i uszczelnień stosowanych w przemyśle spożywczym, w chłodniach suszarniach, zakładach gorzelniczych, piekarnictwie i cukiernictwie. W tych sytuacjach należy stosować silikon, który może mieć kontakt z żywnością. Najlepiej aby posiadał certyfikat FDA lub inny o podobnym znaczeniu. Wiadomo, że wraz ze wzrostem grubości płyty z silikonu wzrasta waga płyty silikonowej, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę  z tego, że wraz z grubością płyty silikonowej bezbarwnej, kolor jej zmienia się na mleczny. Ma to miejsce już od grubości płyty 3 mm.

Dostępny jest również silikon techniczny. Płyta z silikonu technicznego ma zwykle barwę czerwoną. Ten materiał znajduje zastosowanie jako płyty uszczelkarskie do produkcji uszczelnień, może być wykorzystywane wszędzie tam gdzie nie ma kontaktu z żywnością, a więc w praktycznie każdej branży technicznej.

Płyty silikonowe – Producent płyt / formatek silikonowych

Na potrzeby naszych klientów dostarczamy formatki, pasy i podkładki silikonowe docięte na wymiar. Posiadamy również możliwość dostarczania płyt o różnej twardości w przedziale od 30 SHa do 70 SHa. Dysponujemy również możliwością barwienia silikonu na kolory z palety RAL przy zamówieniach większej ilości.

Wsparcie techniczne w doborze płyt

Jeśli szukasz płyty i nie wiesz jakie wybrać zapraszamy do kontaktu z naszym dziełem techniczno-handlowym.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do czwartku od 7.30 do 17.00 oraz w piątki od 8.00 do 16.00

Producent płyt silikonowych

Jeśli zależy Ci na płytach silikonowych polskiej produkcji to skontaktuj się z nami. Zapewniamy najwyższej jakości silikon naturalny i czerwony. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych Klientów sprzedajemy silikon nie tylko w całych rolkach, ale również docinamy na metry bieżące zależnie od zapotrzebowania. W naszej ofercie znajduje się również możliwość wykonania podkładki czy uszczelki z silikonu na wymiar.

 

Zapytaj o pomoc konsultanta