Płyty z tworzywa z atestem ATEX

Spośród oferowanych powszechnie materiałów proponujemy również odmiany w wersji antystatycznej. Najpopularniejszy jest polietylen antystatyczny (PE 1000 AST black) oraz poliacetal antystatyczny (POM-C SD), które zapewniają możliwość odprowadzania ładunków elektrycznych i nie przewodzą ich po powierzchni. Wyłącznie płyty z tworzywa z atestem ATEX gwarantują posiadanie tych unikatowych właściwości, dlatego przed zamówienie należy zgłosić potrzebę uzyskania certyfikatu.

Płyty z tworzywa z atestem ATEX

Płyty antystatyczne z polietylenu produkowane są w kolorze czarnym – dostępne są w całych arkuszach w szerokim asortymencie grubości #2mm – #120mm i formatach: 1m x 2m i 1,2m x 3m.

Poliacetal antystatyczny występuje w kolorze białym – dostępne są wyłącznie arkuszach 610mm x 1220mm w kilku wariantach grubości płyt: #12,7mm, #19,1mm, #25,4mm, #38,1mm, #44,4mm, #50,8mm.

 

Zastosowanie tworzyw z certyfikatem ATEX

Płyty z tworzywa z atestem ATEX stworzone są z myślą o aplikacjach narażonych na generowanie ładunków elektrycznych. Wykorzystywane są głównie w różnych gałęziach przemysłu elektronicznego. Użycie materiału antystatycznego zapobiega potencjalnym spięciom, gdyż nie przewodzi ładunków elektrycznych.

Właściwości tworzyw do trudnych warunków

Płyty z poliacetalu antystatyczne rozpraszają ładunki po całej powierzchni i nie przewodzą elektrycznie. Ponadto płyta POM-C SD antystatyczna zachowuje właściwości materiału podstawowego: bardzo wysoka sztywność i wytrzymałość mechaniczna oraz bardzo dobre właściwości ślizgowe.

PE 1000 AST black zapobiega wyładowaniom elektrycznym powstających głównie podczas tarcia elementów współpracujących przy wysokich prędkościach pracy. Poza tym zachowuje większość cech tworzywa bazowego: wysoką odporność na ścieranie, znakomite właściwości ślizgowe, a przy tym jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Sprzedaż tworzyw z certyfikatami ATEX 

Sprzedaż internetowa płyt antystatycznych jest bardzo wygodna. Zamówienie można złożyć telefonicznie lub mailowo, a my wysyłamy towar prosto z magazynu do Klienta na wskazany adres. Aby otrzymać atest ATEX do tworzywa należy zgłosić taką potrzebę przed realizacją zamówienia. Prowadzimy sprzedaż całych arkuszy jak również zapewniamy możliwość cięcia płyt antystatycznych na wymiar i zakupu mniejszych ilości materiału w ramach minimum logistycznego. Potrzebujesz wyceny ? Skontaktuj się z naszym doradcą, zadzwoń: 780-090-280.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj o pomoc konsultanta