Nowy poliamid odporny na starzenie termiczne

Grivory HT2VS-HH to symbol nowego tworzywa sztucznego opracowanego w zakładach firmy. Ten materiał stworzony z myślą o coraz bardziej restrykcyjnych wymaganiach jakie stawiane są przed tworzywami sztucznymi.

 

Dzięki bardzo bogatym doświadczeniom oraz doskonałym specjalistom firmie udało się stworzyć nowy poliamid, który na pewno zyska szerokie zastosowanie w wielu aplikacjach. Dotyczy to między innymi motoryzacji gdzie coraz częściej przy wyborze podzespołów decydujący jest aspekt emisji spalin. Jak wiadomo im lżejszy samochód tym mniej paliwa potrzeba aby można z niego korzystać. Mniejsze spalanie przekłada się wprost proporcjonalnie na zmniejszenie emisji CO2.

 

Poliamid odporny na wysokie temperatury

Specjaliści z Grivory opracowali specjalne tworzywo, które może być wykorzystywany w temperaturze nawet do 250stC. W momencie kiedy naprężenia termiczne działające na materiał HT2VS-HH przekroczą pewną temperaturę to na jego powierzchni tworzy się bariera ochronna, zapobiegająca uszkodzeniu struktury elementu.

Bardzo dobrze obrazuje to zdjęcie próbek poniżej. W przypadku typowego materiału wzmocnionego GF w 30% już po 1000h zaobserwować można znaczną utratę właściwości. W przypadku nowego materiału nawet po 3000h wygląda dobrze.

 

Grivory Tworzywa

Wysokotemperaturowy poliamid na tle pozostałych tradycyjnych tworzyw imponuje swoimi parametrami. Im wyższa temperatura pracy tym większą wykazuje przewagę w porównaniu ze standardowymi materiałami.

Tworzywo doskonale sprawdza się w ekstremalnych warunkach gdzie inne materiały ulegają szybkiej degradacji.

 

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta