Polietylen zielony PE 1000 green – pręty, wałki, płyty

Wśród szerokiego asortymentu oferowanych półfabrykatów z polietylenu chcemy zaprezentować PE 1000 green w kolorze zielonym. Jest to tworzywo o znakomitych cechach ślizgowo – ciernych, dobrze poddaje się obróbce mechanicznej i ma wysoką odporność na środki chemiczne. Ponadto polietylen zielony zachowuje stabilność wymiarową oraz jest stosunkowo lekki w porównaniu do innych tworzyw konstrukcyjnych.

 

                   Polietylen zielony – bogaty asortyment prętów, wałków, płyt. Sprawdź: 780-090-280.

 

W ciągłej sprzedaży posiadamy:

  • płyty polietylen zielony w formacie: 1000 mm x 2000mm i 1250 mm x 3000 mm i grubościach: #2mm- #100mm.
  • wałki polietylen zielony od fi 20 mm do fi 250 mm w odcinkach 1000 mm.

 

                                        polietylen zielony - pręty, wałki

 

Istnieje możliwość zakupu mniejszych arkuszy czy krótszych fragmentów dociętych na wymiar wskazany przez Klienta. Zapewniamy precyzyjne cięcie materiałów (tolerancja od 0 mm do +2 mm), dzięki wysokiej jakości piłom sterowanym numerycznie. Niemniej planując zakup należy wziąć pod uwagę tolerancję wymiarową, gdyż wszystkie półfabrykaty są produkowane z naddatkami. Istnieje również możliwość wykonania detali gotowych z zielonego polietylenu według  przesłanego rysunku technicznego.

Polietylen zielony PE 1000 green charakterystyka:

  • niska gęstość < 1 g/cm3 zapewnia relatywnie małą wagę;
  • szeroki zakres temperatury pracy (-200 st.C do +80 st. C);
  • kolor zielony;
  • wysoka wytrzymałość na ścieranie;
  • niski współczynnik tarcia;
  • materiał dopuszczony do kontaktu z żywnością – atest PZH, FDA
  • nie absorbuje wilgoci;
  • bardzo dobra skrawalność.

 

Polietylen zielony płyty, wałki, pręty – zastosowanie:

PE 1000 green to modyfikacja naturalnego polietylen PE 1000 z dodatkiem zielonego barwnika. Charakterystyczny kolor pozwala na odróżnienie detali produkowanych do rozmaitych maszyn i urządzeń. Z uwagi na posiadane atesty dopuszczające do bezpośredniego kontaktu z żywnością PE 1000 zielony jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym. Ponadto doskonałe właściwości ślizgowo – cierne decydują o wykorzystywaniu prezentowanego materiału do produkcji taśm transportowych oraz elementów ślizgowych. Nie rzadziej zielonego polietylenu wykonuje się płaskowniki wykorzystywane do produkcji prowadnic i przenośników. Z PE 1000 green wytwarza się także: łożyska ślizgowe, rolki napinające, koła pasowe i łańcuchowe, wykładziny zsypów i silosów.

 

W stałej sprzedaży również inne tworzywa konstrukcyjne.

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta