POM C poliacetal – rodzaje i zastosowanie

Poliacetal POM C i POM H należy do grupy tworzyw konstrukcyjnych, które są najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane do produkcji wielu różnych detali. Łatwa obróbka i szeroki wybór dostępnych półfabrykatów sprawia, że ten materiał można zastosować w praktycznie większości przypadków. Dodatkowym atutem jest to, że te tworzywa konstrukcyjne mogą być również modyfikowane środkami i wykorzystywane do specjalistycznych zastosowań.

 

 

Cechy charakterystyczne Poliacetalu:

  • bardzo dobra skrawalność
  • bardzo niska absorbcja wilgoci
  • obojętność fizjologiczna
  • tworzywo może mieć kontakt z żywnością
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe
  • nazwy handlowe: boracetal, delrin, ertacetal, tecaform

 

TWORZYWA KONSTRUKCYJNE POLIACETAL POM C - ZASTOSOWANIE

Ten materiał jest bardzo często wykorzystywany do produkcji części, w których wymaga się bardzo dużej precyzji wykonania. Są to zwłaszcza koła zębate, rolki, łożyska ślizgowe, elementy elektroizolacyjne, części wykorzystywane w przemyśle spożywczym oraz w wilgotnym środowisku.

 

POM C poliacetal - półfabrykaty:

Poliacetal wałki - ZOBACZ DALEJ

Poliacetal płyty - ZOBACZ DALEJ

Poliacetal rury - ZOBACZ DALEJ

 

 

Modyfikacje poliacetalu

POMC AST - antystatyczny - odmiana poliacetalu, który rozprasza ładunki elektryczne.

POMC z teflonem PTFE - te tworzywa konstrukcyjne charakteryzują się dużo lepszymi właściwościami ślizgowo ciernymi w stosunku do materiału bazowego

POMH - to materiał o wyższej sztywności i odporności mechanicznej od POMC. Odznacza się również wyższą stabilnością wymiarową.

POMC metal - ten materiał wykrywany jest przez praktycznie wszystkie wykrywacze metali jednak sam nie zawiera metalu w swoim składzie

 

Poliacetal coraz częściej zastępuje poliamid jako materiał do dalszej obróbki. Przed zakupem półfabrykatów należy pamiętać, że są to tworzywa konstrukcyjne do dalszej obróbki wiórowej. Na ich powierzchni mogą znajdować się zarysowania lub ślady wytłaczania i odlewania. Podawane rozmiary są wartościami orientacyjnymi i posiadają i posiadają naddatki produkcyjne.

 

Poliacetal POM C sprzedaż - inne nazwy handlowe tecaform, ertacetal, boracetal

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta