18 lipca 2018

Profile silikonowe, listwy z silikonu na wymiar

Oferujemy najlepszej jakości profile silikonowe – białe, przezroczyste, czerwone. Szeroki wybór rozmiarów. Sprawdź teraz.

 

profile-silikonowe-na-wymiar

Listwy silikonowe znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Kwadratowe wałki z silikonu są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na wysoką elastyczność oraz wytrzymałość – w przeciwieństwie do profili z gumy, która jest twardsza i mniej odporna na ścieranie. Profile silikonowe doskonale sprawdzą się jako uszczelnienie przed wilgocią, mrozem, kurzem, promieniowaniem UV, niską lub bardzo wysoką temperaturą, parą wodną lub różnego rodzaju związkami chemicznymi.

 

walki kwadratowe silikonowe na wymiar

 

Profile silikonowe zastosowanie

Listwy silikonowe transparentne (przezroczyste) przeznaczone są do kontaktu z żywnością, gdyż są obojętne fizjologicznie. Możemy je spotkać między innymi w przemyśle piekarniczym, cukierniczym i mięsnym. Ponad to często są wykorzystywane w branży chemicznej oraz farmaceutycznej.

Listwy silikonowe białe (mleczne) podobnie jak profile przezroczyste są obojętne fizjologicznie i posiadają wszelkie atesty do kontaktu z żywnością. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Wałki kwadratowe silikonowe są również stosowane do uszczelniania drzwi i okien oraz urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych w przemyśle budowlanym.

Listwy silikonowe czerwone (techniczne) w przeciwieństwie do profili mlecznych i bezbarwnych nie posiadają atestu do kontaktu z żywnością. W związku z tym najczęściej są stosowane do uszczelnień technicznych w przemyśle budowlanym, maszynowym czy motoryzacyjnym. Należy również pamiętać, iż profile silikonowe czerwone doskonale sprawdzą się jako izolator w przemyśle elektrycznym.

 

Profile z silikonu na wymiar – sprzedaż

Nasza firma zajmuje się realizacją zamówień zarówno na pojedyncze sztuki, jak i całe serie. Jeśli potrzebujesz profilu z silikonu w nietypowym wymiarze prześlij zapytanie wraz z załączonym rysunkiem wykonawczym, na podstawie którego określimy cenę oraz termin realizacji zamówienia. Oferowane przez nas wałki kwadratowe silikonowe produkowane są z najwyższej jakości gumy silikonowej i posiadają wszystkie wymagane standardy europejskie. Szeroki wybór grubości i długości, kształt kwadratowy lub prostokątny lity (bez otworów). Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju wyłącznie sprawdzonymi firmami kurierskimi.

 

Sprawdź również:

Zapytaj o pomoc konsultanta