Prowadnice z tworzywa sztucznego na gotowo – produkcja na wymiar 

Tworzywa konstrukcyjne to bardzo dobry materiał na elementy współpracujące. Najczęściej otrzymujemy zapytania o: płaskowniki, ślizgi czy prowadnice z tworzywa sztucznego. Listwy z tworzyw oferujemy w dwóch wariantach. Głównie są to docięte formatki z całych płyt w zakresie tolerancji półfabrykatu. Możemy również zapewnić elementy wykonane na gotowo według przedstawionej dokumentacji. W tej sytuacji prowadnice z tworzywa mogą posiadać ewentualne otwory, frezy czy wycięcia według wytycznych zamawiającego. Składając zamówienie kupujący określa: rodzaj materiału, format i zapotrzebowanie.

prowadnice z tworzywa sztucznego

Jakie tworzywo na prowadnice jest najlepsze ?

W większości tworzywa sztuczne mają bardzo dobre właściwości ślizgowe i niski współczynnik tarcia oraz charakteryzują się dobrą skrawalnością. Idąc za coraz bardziej wyspecjalizowanymi potrzebami rynku powstały również materiały domieszkowane z olejem czy smarem , które dają efekt samosmarowania dla jeszcze lepszej współpracy. Wiodącymi tworzywami w produkcji elementów ślizgowych są poliamid, poliacetal i polietylen. Są to materiały łatwo dostępne i relatywnie tanie. Dla rozwiązań wysokotemperaturowych dedykowany jest teflon, jednak już w zdecydowanie wyższej cenie. Tam, gdzie konieczny jest atest bezpieczeństwa do kontaktu z żywnością oferowany jest PE oraz teflon. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto nadmienić, jaką funkcję ma spełniać element i w jakich warunkach będzoe pracował. Te informacje są kluczowe, aby dobrze dobrać tworzywo na prowadnice.

Prowadnice na wymiar z tworzywa

Z uwagi na bardzo dużą różnorodność wymiarową dla prowadnic wszystkie elementy docinamy według zapotrzebowania. Na stanie nie posiadamy gotowych elementów pod dany model narzędzia czy maszyny. Dlatego cena prowadnic z tworzywa jest ustalana każdorazowo na zapytanie. Na ostateczny koszt ma wpływ: rodzaj materiału, wymiar oraz ilość sztuk. Dla elementów wykonywanych na gotowo dodatkowo bierzemy pod uwagę poziom trudności i pracochłonność wykonania. Prowadnice z tworzywa sztucznego można zamawiać mailowo. Gotowe elementy tworzywowe wysyłamy na wskazany adres. Czas realizacji jest bardzo różny od 2 dni dla dociętych formatek z półfabrykatów do 3 tygodni dla detali na wymiar.

Chcesz wiedzieć więcej ? Skontaktuj się z nami: 780-090-280.