Rolki dystansowe z tworzyw – tuleja plastikowa na wymiar 

W naszej ofercie można znaleźć bogaty wybór rur z różnych tworzyw. Tuleje tworzywowe oferujemy w wielu wariantach rozmiarów. Bogaty wybór średnic pozwala dopasować rolki dystansowe do zapotrzebowania bez konieczności produkcji na zamówienie. W przypadku niestandardowego rozmiaru możemy zaproponować również tuleje plastikowe na wymiar wykonane na podstawie wytycznych klienta. W takiej sytuacji trzeba mieć na uwadze, że ograniczenie stanowi: minimum zakupowe, długość odcinka nie większa niż 300mm oraz czas realizacji co najmniej 2 tygodnie.

Półfabrykaty tworzywowe pod postacią rur to półprodukt z którego można wykonać rozmaite elementy. Mogą to być rolki tworzywowe, ale również podkładki czy uszczelki.

Jakie tworzywo najlepiej sprawdzi się na rolki dystansowe ?

Najlepsze tworzywo na rolki dystansowe to takie, które odpowiada parametrom pracy i pozwoli na bezawaryjne użytkowanie. W większości zastosowań jako rolka tuleja plastikowa  poza dobrymi właściwościami ślizgowymi nie wymaga specjalistycznych właściwości. W tym przypadku najchętniej wybierane są materiały takie jak: poliamid, poliacetal czy polietylen. Są to tworzywa dobrze dostępne i relatywnie atrakcyjne cenowo. Jeśli konieczne są certyfikaty do kontaktu z żywnością to pozostaje wybór pomiędzy polietylenem i teflonem, które jednak dzieli przepaść finansowa. Teflon jako tworzywo wysokosprawne to zdecydowanie wyższa półka cenowa. Materiał ten dedykowany jest to rozwiązań wysokotemperaturowych, gdzie temperatura pracy sięga nawet 250 st. C. Dlatego przed wyborem warto zastanowić się czy faktycznie warto inwestować w ten materiał.

Tuleje dystansowe produkcja na zamówienie

W ofercie posiadamy tuleje plastikowe w szerokim wachlarzu rozmiarów natomiast są to półfabrykaty do dalszej obróbki. Dlatego nie rzadko pojawia się konieczność oferowania rolki dystansowe na wymiar. W przypadku produkcji na zamówienie element jest wykonany z pełną dokładnością i odwzorowany według rysunku technicznego. Tuleje dystansowe jako element wykonywany na zamówienie to realizacja personalizowana nie tylko pod kątem wymiaru, ale również doboru materiału i wielkości partii. Dlatego w tym przypadku czas oczekiwania na dystanse jest wydłużony.

Zapraszamy do zakupów.
Aby zamówić zadzwoń: 780-090-280
Chcesz uzyskać wstępną wycenę napisz: enimat@enimat.pl