Rolki tworzywowe w przemyśle maszynowym

W naszej ofercie znajdą Państwo rolki z tworzywa sztucznego stosowane w specjalistycznych urządzeniach oraz maszynach przemysłowych i rolniczych czy liniach produkcyjnych. Rolki tworzywowe produkujemy wyłącznie jako indywidualne zamówienie Klienta, co gwarantuje produkt idealnie dopasowany do Państwa aplikacji. W tym zastosowaniu oferujemy produkty z materiałów o znakomitych właściwościach ślizgowych: rolki poliamidowe, rolki polietylenowe, rolki teflonowe.

 

                                                  Rolki tworzywowe – cena, rozmiar – zadzwoń i sprawdź tel: 780 090 280

 

Plastikowe rolki tworzywowe – wybierz materiał:

Charakter pracy jaki wykonują plastikowe rolki, wymaga aby materiał, z którego są wykonane nie utrudniał ruchu. Dobierając tworzywo przede wszystkim powinno się odznaczać niskim współczynnikiem tarcia i dobrymi właściwościami ślizgowymi. Na rolki tworzywowe polecamy:

  1. Poliamid (PE) wykazuje znikomy opór toczenia i wytrzymałość na wiele agresywnych substancji chemicznych. Rolki poliamidowe są mocne oraz odporne na pęknięcia, gdyż tworzywo gwarantuje sztywność, twardość i odporność mechaniczną gotowego detalu. Ponadto elementy z poliamidu mogą pracować w temperaturach od -20 do 80°C. Materiał dostępny w kolorze białym oraz czarnym z dodatkiem smaru dla ulepszenia właściwości ślizgowych.
  2. Polietylen (PE) jest stosunkowo lekkim, a dzięki temu atrakcyjnym cenowo materiałem. Na rolki tworzywowe polecamy PE 1000 o bardzo znakomitych właściwościach cierno-ślizgowych. Ponadto materiał wykazuje obojętny fizjologicznie charakter co pozwala na szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym dzięki posiadanym atestom FDA. Co więcej, rolki polietylenowe mają szeroki zakres temperatury pracy sięgający od -200 do 80°C.
  3. Teflon (PTFE) to tworzywo wysokotemperaturowe o najniższym współczynniku tarcia przeznaczone do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Rolki teflonowe są wysoce odporne chemicznie i nadają się do kontaktu z żywnością, gdyż PTFE jest obojętny fizjologicznie. Materiał może pracować w temperaturze od -200 do 250°C. Z drugiej strony należy pamiętać o niskiej twardości i mniejszej wytrzymałości mechanicznej materiału.

rolki tworzywowe

Rolki z tworzywa sztucznego na wymiar:

Rolki tworzywowe wykonujemy wyłącznie na zamówienie, według wymiarów Klienta. Ponadto oferujemy również półfabrykaty z tworzyw w postaci prętów, wałków czy rur z możliwością cięcia na wymiar jako półprodukt do dalszej obróbki.

Czas realizacji zamówień niestandardowych jest ustalany indywidualnie z Klientem na etapie tworzenia oferty. Gotowe produkty wysyłamy za pomocą sprawdzonych firm przewozowych na wskazany adres.

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta