Rolki tworzywowe w przemyśle maszynowym

W naszej ofercie znajdą Państwo rolki z tworzywa sztucznego stosowane w specjalistycznych urządzeniach oraz maszynach przemysłowych i rolniczych czy liniach produkcyjnych. Rolki tworzywowe produkujemy wyłącznie jako indywidualne zamówienie Klienta, co gwarantuje produkt idealnie dopasowany do Państwa aplikacji. W tym zastosowaniu oferujemy produkty z materiałów o znakomitych właściwościach ślizgowych: rolki poliamidowe, rolki polietylenowe, rolki teflonowe.

 

                                                  Rolki tworzywowe – cena, rozmiar – zadzwoń i sprawdź tel: 780 090 280

 

Plastikowe rolki tworzywowe – wybierz materiał:

Charakter pracy jaki wykonują plastikowe rolki, wymaga aby materiał, z którego są wykonane nie utrudniał ruchu. Dobierając tworzywo przede wszystkim powinno się odznaczać niskim współczynnikiem tarcia i dobrymi właściwościami ślizgowymi. Na rolki tworzywowe polecamy:

  1. Poliamid (PE) wykazuje znikomy opór toczenia i wytrzymałość na wiele agresywnych substancji chemicznych. Rolki poliamidowe są mocne oraz odporne na pęknięcia, gdyż tworzywo gwarantuje sztywność, twardość i odporność mechaniczną gotowego detalu. Ponadto elementy z poliamidu mogą pracować w temperaturach od -20 do 80°C. Materiał dostępny w kolorze białym oraz czarnym z dodatkiem smaru dla ulepszenia właściwości ślizgowych.
  2. Polietylen (PE) jest stosunkowo lekkim, a dzięki temu atrakcyjnym cenowo materiałem. Na rolki tworzywowe polecamy PE 1000 o bardzo znakomitych właściwościach cierno-ślizgowych. Ponadto materiał wykazuje obojętny fizjologicznie charakter co pozwala na szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym dzięki posiadanym atestom FDA. Co więcej, rolki polietylenowe mają szeroki zakres temperatury pracy sięgający od -200 do 80°C.
  3. Teflon (PTFE) to tworzywo wysokotemperaturowe o najniższym współczynniku tarcia przeznaczone do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Rolki teflonowe są wysoce odporne chemicznie i nadają się do kontaktu z żywnością, gdyż PTFE jest obojętny fizjologicznie. Materiał może pracować w temperaturze od -200 do 250°C. Z drugiej strony należy pamiętać o niskiej twardości i mniejszej wytrzymałości mechanicznej materiału.

rolki tworzywowe

Rolki z tworzywa sztucznego na wymiar:

Rolki tworzywowe wykonujemy wyłącznie na zamówienie, według wymiarów Klienta. Ponadto oferujemy również półfabrykaty z tworzyw w postaci prętów, wałków czy rur z możliwością cięcia na wymiar jako półprodukt do dalszej obróbki.

Czas realizacji zamówień niestandardowych jest ustalany indywidualnie z Klientem na etapie tworzenia oferty. Gotowe produkty wysyłamy za pomocą sprawdzonych firm przewozowych na wskazany adres.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj o pomoc konsultanta