Tani poliamid – problemy z obróbką cnc

Tani poliamid
tani poliamid
Tani poliamid - obróbka z problemami

Tani poliamid - zobacz problemy z obróbką cnc. Przeprowadziliśmy test taniego poliamidu dostępnego na rynku. Dostawa pochodziła z jednej z polskich firm.  Kraj pochodzenia materiału nieznany, jakość bardzo niska. Zobacz efekt obróbki

W drugiej połowie października otrzymaliśmy ofertę od jednej z polskich firm na zakup poliamidu w bardzo atrakcyjnej cenie. Dostawca zapewniał, że jest to materiał wysokiej jakości zgodny z obowiązującymi standardami, nie odbiegający jakością od tworzyw niemieckich, których używamy na co dzień. Bardzo ważnym argumentem była również cena materiału blisko 20% niższa od aktualnej.

Niestety jak już wiele razy bywało dostarczony materiał okazał się katastrofą.

TANI POLIAMID = PROBLEM Z OBRÓBKĄ I EKSPLOATACJĄ 

 

Tani poliamid wady:

  • materiał bardzo mocno "dymi" podczas obróbki
  • obrabiane detale posiadają bardzo niską odporność mechaniczną
  • tworzywo nie posiada żadnych kart materiałowych z deklaracją parametrów
  • podczas obróbki zapach przypomina psujące się jedzenie co praktycznie uniemożliwia pracę

Efekt próby rozwiercenia otworu fi40 w tulei fi170 L160 widać na zdjęciu

poliamid-niskiej-jakosci

Pękanie tworzywa postępowało w miarę rozwiercania

zla-obrobka-poliamidu

Dla porównania tuleja wykonana ze sprawdzonego tworzywa

tuleja-z-poliamidu

tuleja-poliamid

Niestety kolejny raz okazało się, że jakość nie zawsze idzie w parze z niską ceną. W przypadku produkcji detali do maszyn i urządzeń ma to bardzo duże. Dostarczenie elementów niskiej jakości może skutkować pogłębieniem awarii lub przestojem maszyny lub całej linii produkcyjnej. Prawdopodobnie jest to chiński poliamid dostępny od jakiegoś czasu na rynku. Na pytanie o kraj pochodzenia dostawca nie potrafił precyzyjnie tego określić.

Zastanawiać się można również nad sposobem produkcji i składem obrabianego wałka. Tworzywa konstrukcyjne ze względu na swoją specyfikę muszą być produkowane w określony sposób z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tylko takie półprodukty gwarantują odpowiednią jakość.

Poliamid wysokiej jakości

Daje pewność, że oferowane materiały są zgodne ze specyfikacją producenta i można w sposób stabilny poddawać je obróbce poprzez toczenie, frezowanie i rozwiercanie. Naszym zdaniem w tak specjalistycznych zagadnieniach wybierać sprawdzone produkty nie zawsze sugerując się najniższą ceną.

TANI POLIAMID = NISKA JAKOŚĆ ELEMENTÓW GOTOWYCH

Jeśli szukacie Państwo poliamidu - wałków, rur lub płyt zapraszamy do kontaktu.

Obróbka poliamidu

Dostarczamy również detale gotowe z poliamidu. Proponujemy części maszyn i urządzeń. Do produkcji używamy wyłącznie tworzyw najwyższej jakości.

Zapytaj o pomoc konsultanta