Tekstolit cena – pręty, wałki, płyty

Posiadamy dobrze zaopatrzone magazyny w fabrykaty z tekstolitu. W ciągłej sprzedaży zapewniamy płyty tekstolitowe oraz wałki z tekstolitu. Ponadto oferujemy bogaty wybór grubości arkuszy i średnic prętów co pozwala nam dopasować najlepszy format. Wychodząc naszym Klientom naprzeciw wszystkie półprodukty docinamy na wymiar, dzięki czemu cena tekstolitu jest mniejsza i nie pojawia się problem magazynowania. Tekstolit cena zależy od wagi oferowanego półfabrykatu- aby otrzymać kalkulację zadzwoń: 780-090-280.

Tekstolit (TcF) dostępny jest również pod nazwami handlowymi takimi jak: REZOTEX, NOWOTEX, TEXTIT, TURBAX, TEXTOLIT, TUFNOL.

tekstolit cena

 

Tekstolit cena i jakość:

Tekstolit to laminat powstający poprzez sprasowanie w wysokiej temperaturze wielu warstw tkaniny bawełnianej nasyconej żywicą fenolową. Cena tekstolitu nie jest wygórowana, jednak droższa niż za poliamid. Finalny koszt zakupu ściśle zależy od wagi zamówionego półfabrykatu.

Z drugiej strony należy podkreślić , że materiał wykazuje dobre parametry mechaniczne, cieplne i ślizgowe. TcF idealnie sprawdza się podczas pracy w wilgotnym środowisku czy obecności oleju, a także w podwyższonej temperaturze. Ponadto tworzywo posiada inne atuty takie jak:

  • dopuszczalna temperatura pracy stałej do + 125st. C;
  • wysoka odporność chemiczna;
  • niski współczynnik tarcia;
  • możliwość pracy w oleju i wilgotnym otoczeniu;
  • materiał zachowuje bardzo dobrą stabilność wymiarową;
  • bardzo dobra skrawalność- bezproblemowa obrabialność.

 

Tekstolit TcF – asortyment półproduktów:

Dostępność płyt i prętów tekstolitowych jest bardzo duża, co sprawia że możemy zaoferować Państwu co najmniej kilkanaście różnych grubości, średnic oraz formatów:

  • wałki (średnice od fi 8 mm do fi 150 mm) w odcinkach metrowych;
  • płyty (grubość od 1 mm do 100 mm) w arkuszach 1000 mm x 2000 mm;
  • formatki i plastry docięte na wymiar.

Tekstolit nie jest tak popularny jak tworzywa na bazie polimerów: poliamidy, POM, teflon czy peek, które stale dopasowują się do nowoczesnych technologii. Jednak nadal jest wiele aplikacji, gdzie wałki i płyty z tekstolitu są z powodzeniem wykorzystywane. Najczęściej są to: łożyska ślizgowe, wykładziny ślizgowe, części tłoczne, koła zębate, elementy elektroizolacyjne – płyty w transformatorach.

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta