Panewka ślizgowa z tekstolitu do odsiewacza mąki

Panewka ślizgowa z tekstolitu [ TcF ] do odsiewacza. Poznaj właściwości tekstolitu i jego zastosowanie. Pręt z tekstolitu - szeroki wybór średnic i długości- SPRAWDŹ .   Panewka ślizgowa z tekstolitu do odsiewacza mąki Tekstolit jest tworzywem konstrukcyjnym powstałym w wyniku sprasowania pod wpływem wysokiej temperatury warstw tkaniny bawełnianej nasyconej żywicą fenolową. TcF jako półfabrykat jest dostępny w formie płyt, prętów i wałków. Występuje w charakterystycznym brązowym kolorze.
           Potrzebujesz pręt z tekstolitu ? Posiadamy szeroki wybór średnic. Zapytaj o rozmiar: 780-090-280
 

Tekstolit- zastosowanie:

Aplikacje tekstolitowe powszechnie wykorzystuje się w przemyśle maszynowym oraz hutniczym m in.: jako materiał konstrukcyjny w panewkach czy łożyskach ślizgowych, tocznych oraz wielu innych. Tekstolity sprawdzają się również w przemyśle elektrotechnicznym, np. jako części elektroizolacyjno - konstrukcyjne transformatorów olejowych i silników elektrycznych, a także aparatury rozdzielczej niskiego i średniego napięcia. Ostatnio mieliśmy okazję zrealizować zamówienie na pręt z tekstolitu, z którego została wykonana panewka ślizgowa wału do odsiewacza mąki, pracująca w środku smarnym Superol. Konieczne było rozwiercenie prętu do formy rury, gdyż standardowo tekstolit nie występuje pod postacią tuleji. Rozwiązanie było przeznaczone do pracy przy standardowej wilgotności środowiska, a temperatura pracy nie przekraczała 40st.C. Klient zdecydował się na tekstolit, gdyż sprawdza się idealnie w prezentowanej aplikacji.Panewka ślizgowa z tekstolitu do odsiewacza mąki Tekstolit jest szczególnie polecany do wykonywania detali, które poddane są potężnym naciskom statycznym i dynamicznym, pracując w podwyższonej temperaturze (temperatura ciągłej pracy TcF może przekraczać 100°C.) i w wysokiej wilgotności (smarowanie wodą). Elementy wykonane z tekstolitu działają bezobsługowo i nie wymagają smarowania. Zanurzenie tekstolitu w gorącym oleju przed zamontowaniem powoduje jego głęboką impregnację i nadaje mu właściwości smarne.  

Panewka ślizgowa z tekstolitu do maszyn młynarskich – główne zalety:

- dobra wytrzymałość mechaniczna, - dobre właściwości ślizgowej, nie wymaga smarowania, - znakomita stabilność wymiarowa, - znakomite parametry cieplne- maksymalna temp. pracy ciągłej sięga + 125 st. C, - bardzo dobrze poddaje się obróbce, -wysoka odporność na środowisko chemiczne.  

Tuleja toczna z tekstolitu - sprzedaż:

Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów oraz produktów gotowych z tekstolitu. Jesteśmy w stanie wykonać różne elementy na wymiar według specyfikacji przesłanej przez klienta. Tworzywa dostarczamy na wskazany adres przy pomocy sprawdzonych firm kurierskich. Czas dostawy nie przekracza 48h. Cena na poszczególne elementy ustalana jest indywidualnie zależnie od zakresu realizacji.   W naszej ofercie również inne tworzywa konstrukcyjne.