Tworzywa konstrukcyjne – oferta 2022

Rok 2021 nie był łaskawy jeśli chodzi o dostępność i ceny na rynku tworzyw. Niestety prognozy na kolejny rok wyglądają podobnie. Nasza oferta 2022 nie przewiduje zmian w zakresie asortymentu materiałów konstrukcyjnych. Tak jak dotychczas zapewniamy półfabrykaty z tworzyw: płyty, wałki i tuleje w całych arkuszach i odcinkach z możliwością docięcia na wymiar. Z uwagi na niestabilną sytuację terminowo – cenową zachęcamy do składani zapytań ofertowych na maila :enimat@enimat.pl w celu weryfikacji kosztów zakupu i dostępności poszukiwanych materiałów.

Sprzedaż półfabrykatów

Najchętniej wybierane tworzywa z naszej oferty to: poliamid (PA6/ PA6G), poliacetal (POM-C), teflon (PTFE), polietylen (PE 300, PE 500, PE 1000) oraz tekstolit. Bez wątpienia spośród dostępnych tworzyw prym wiedzie poliamid. Zasługą jest atrakcyjna cena i szeroki zakres możliwości wykorzystania. Zależnie od sytuacji rynkowej obserwujemy okresowe wzrosty zainteresowania teflonem zazwyczaj przed podwyżkami cen czy też poliacetalem związane ze słabą dostępnością na rynku.

Wymienione tworzywa konstrukcyjne oferujemy w wersji podstawowej jak również domieszkowanej, np. z dodatkiem smaru, włókna szklanego, czy grafitu . Ponadto zapewniamy odpowiednie atesty na wskazanie Klienta, np. FDA do żywności czy ATEX antystatyczny.

Ceny tworzyw 2022

Wzrosty cen w 2022 to rzeczywistość, która nie ominie również rynku tworzyw. Jest to naturalna kolej rzeczy i wypadkowa podwyżek energii, transportu i surowców. Wyższa cena tworzywa nie powinna już dziwić, dlatego zachęcamy do uzupełniania stanów magazynowych na bieżąco nie czekając na kolejne podwyżki.

Cięcie tworzyw konstrukcyjnych

Niezmiennie w ofercie pozostaje możliwość docięcia formatek z całych płyt czy plastrów z pełnych prętów i tulei. Cięcie tworzyw konstrukcyjnych wiąże się z generowaniem odpadu i dodatkową pracą, a ostateczny koszt zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, formatu i ilości sztuk. Ze tego względu informację o tym jak jest cena formatki czy odcinka tworzywa udzielane są każdorazowo na indywidualne zapytanie.

Gotowe zamówienie wysyłamy na wskazany przez zamawiającego adres. Czas dostawy od 2022r zostanie wydłużony do 2 dni w wyniku wskazań firm kurierskich, które zastrzegają sobie 24h na doręczenie paczki. Więcej informacji pod nr tel 780-090-208. Zapraszamy do zakupów.