Tworzywo poliamidowe PA6/PA6G – najpopularniejsze pytania naszych klientów

Rozważając zakup tworzyw konstrukcyjnych pojawia się wiele pytań, zwłaszcza dotyczących ceny i dostępności formatów. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podczas wyboru półfabrykatów z poliamidu (PA).

poliamid cena

Ile kosztuje wałek poliamidowy ?

Cena wałków poliamidowych jest zależna od wielkości średnicy i długości odcinka, gdyż koszt zakupu prętów poliamidowych wyliczany jest na podstawie ciężaru odcinka kg/mb. Ponadto wytłaczane pręty PA 6 są droższe od odlewanych PA6G . Tak samo w przypadku poliamidów domieszkowanych cena wzrasta.

Jaka jest cena płyty poliamidowej ?

Koszt płyty z poliamidu jest ściśle powiązany z ciężarem arkusza. Im grubsza formatka lub większa powierzchnia płyty tym cena jest wyższa. Cenę wyznacza waga formatu w przeliczeniu kg/m2. Wybierając PA6 należy liczyć się z wyższą ceną niż w przypadku PA6G. Dodatek smaru, oleju czy włókna szklanego również zwiększa wartość zakupu.

Ile kosztuje rura poliamidowa ?

Ten rodzaj półfabrykatu jest zdecydowanie droższy od płyt i wałków w przeliczeniu za kg. Koszt zakupu tulei z poliamidu zależy od średnicy zewnętrznej, wielkości otworu, długości odcinka i rodzaju PA. Finalnie cena rury z poliamidu jest wyliczane według cennika na podstawie ciężaru odcinka kg/mb.

Poliamid na kg cena

Poliamid jest jednym z popularniejszych tworzyw z uwagi na atrakcyjną cenę materiału. Cena poliamidu za kilogram jest inna w przypadku PA6 i PA6G. Ponadto poliamidy domieszkowane mają osobne cenniki.

Ile waży pręt z poliamidu?

Ciężar wałków poliamidowych jest ściśle powiązany z wielkością średnicy. Każde fi ma przypisaną przez producenta orientacyjną wagę w przeliczeniu na mb. Zasadniczo nie ma większych różnic wagowych pomiędzy prętami PA6 i PA6 G, aczkolwiek te drugie mogą mieć większe naddatki materiału, co skutkuje większym ciężarem.

Waga płyty poliamidowej

Płyty poliamidowe zależnie od grubości i wielkości arkusza mają różną wagę. Zależność jest taka, że im grubsza lub większa formatka tym jej waga będzie cięższa. Każda grubość płyty ma wskazany przez producenta przybliżony ciężar w przeliczeniu na powierzchnie (kg/m2). Osobne tabele są dla PA6 i dla PA6 G.

Ile kg ma tuleja poliamidowa ?

Waga tulei z poliamidu określona jest przez producenta w zależności od rozmiaru. Im większy otwór w środku tym rura będzie lżejsza.

Średnice prętów z poliamidu

Wałki poliamidowe zależnie od rodzaju PA dostępne od średnicy fi 4mm do fi 250mm w przypadku PA6 oraz od fi 50mm do fi 500mm w przypadku PA 6 G. Na zamówienie istnieje możliwość odlania jeszcze większych średnic. Standardowo pręty z poliamidu sprzedajemy w odcinkach 1000mm.

Rozmiary płyt z poliamidu

Płyty poliamidowe standardowo dostępne są w arkuszach 1000mm x 2000mm i zakresie grubości #0,5mm do #100mm dla PA6 oraz #10mm do #120mm w przypadku PA6G. Zapewniamy możliwość docięcia mniejszych formatek na zapytanie.

Jaka średnica rur z poliamidu ?

Rozmiarówka tulei poliamidowych jest bardzo obszerna i daje dużą możliwość wyboru. Średnice rur wraz z wielkością otworów można sprawdzić w tabeli producenta. Istnieje również możliwość odlania rury PA 6G na wymiar wedle życzenia Klienta.

Gdzie kupie półfabrykaty z poliamidu ?

Prowadzimy sprzedaż internetową z wysyłką na terenie całej Polski pod wskazany adres. Zamówienia można składać przez formularz zamówienia, e-mailem lub telefonicznie.

Jakie są domieszki do poliamidu ?

Tworzywo poliamidowe dostępne jest w wielu modyfikacjach. Może być w standardowej wersji – czysty poliamid o barwie kremowej. Bardzo popularny jest poliamid domieszkowany smarem PA 6 MoS2 lub z włóknem szklanym PA6 GF 30 w kolorze czarnym. Z kolei poliamid z olejem mineralnym jest dostępny w wielu kolorach: czerwony, zielony, żółty.

Czym różni się PA6 od PA 6G

W zależności od sposobu produkcji rozróżniamy poliamid na wytłaczany PA6 i odlewany PA6G. Metoda odlewu z reguły wiąże się z większymi naddatkami i tolerancjami na wymiarze.

Czy poliamid można obrabiać CNC ?

Poliamid jest sztywnym i twardym materiałem dlatego bez problemu poddaje się obróbce. Można w nim wiercić, frezować czy gwintować bez obaw. Obróbka poliamidu – sprawdź.

Jaka jest temperatura pracy poliamidu ?

Poliamid rekomendowany jest do pracy w zakresie temperatur: -40 st. C do +90 st. C dla PA6G i -30st.C do + 70st.C.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj o pomoc konsultanta