Tworzywo polietylenowe PE – najpopularniejsze pytania naszych klientów

Dobór tworzyw konstrukcyjnych bywa nie byle wyzwaniem. Dlatego, aby ułatwić zakupy przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podczas wyboru półfabrykatów z polietylenu.

cena polietylenu

Najpopularniejsze pytania naszych klientów

Ile kosztuje wałek polietylenowy?

Cena wałka z polietylenu zależy od wagi półfabrykatu, gdyż cennik podany jest w przeliczeniu kg/mb. Zatem na koszt zakupu ma wpływ wielkość średnicy i długość odcinka. Ponadto odmiana PE 300 jest tańszą opcją aniżeli PE1000. Wałki PE 500 nie są produkowane. Podobna zależność dotyczy barwy: wałki PE naturalne – białe wypadają korzystniej cenowo od kolorowych.

Jaka jest cena płyty z polietylenu?

Koszt płyty z polietylenu podobnie jak w przypadku wałków, wyliczany jest z cennika zależnie od wagi – kg/m2. W związku z tym cena płyty PE jest wypadkową grubości i powierzchni arkusza. W przypadku polietylenu wartość zakupu rośnie zależnie od odmiany materiału w kolejności PE 300, PE 500 oraz PE 1000. Na cenę arkusza PE wpływa również kolor płyty.

Polietylen na kg cena

Cena polietylenu za kilogram zależy od rodzaju oferowanego półfabrykatu: pręty maja wyższą cenę niż płyty. Ponadto każda odmiana PE ma osobny cennik. Półprodukty z PE 300 są zdecydowanie tańsze od PE 500, a te z kolei wypadają korzystniej cenowo od PE 1000. Cena PE na kg różni się w zależności od koloru, najtaniej wypada polietylen naturalny – biały.

Ile waży pręt z polietylenu?

Tworzywo polietylenowe można zaliczyć do relatywnie lekkich materiałów. Waga wałka PE jest zależna od średnicy i długości odcinka. Każde fi ma przypisaną orientacyjną w przeliczeniu na mb. Różnice wagowe pomiędzy tymi samymi średnicami różnych odmian PE praktycznie nie istnieje.

Waga płyty polietylenowej

Podobnie jak w przypadku wałków ciężar płyty PE jest podawany przez producenta w kg/m2 dla każdej grubości arkusza. Wszystkie odmiany płyt PE mają zbliżony ciężar dla tych samych grubości. Finalna waga płyty polietylenowej zależy również od powierzchni.

Średnice prętów z PE

Pręty z polietylenu produkowane są w szeroki zakresie średnic od fi 20mm do 250mm. Dostępność rozmiarowa wałków PE 1000 jest większa niż PE 300. Pręty z polietylenu sprzedajemy w odcinkach standardowych L=1000mm.

Rozmiary płyt z PE

Wszystkie płyty PE dostępne są standardowo w arkuszach 1000mm x 2000mm. Dodatkowo płyty PE 1000 produkowane są również w formacie 1220mm x 3000mm, płyty PE 500: 1220mm x 3000mm oraz PE 300: 1500mm x 3000mm. Zależnie od odmiany można przyjąć, że płyty PE występują w zakresie grubości #1mm- 100mm.

Gdzie kupie półfabrykaty z polietylenu ?

Sprzedaż tworzywa PE prowadzimy przez internet. Gotowe zamówienia dostarczamy na wskazany adres, korzystając ze współpracy sprawdzonych firm kurierskich. Dyspozycje można składać mailowo lub telefonicznie.

W jakich kolorach dostępne są półfabrykaty z polietylenu ?

Od ręki zapewniamy półprodukty z polietylenu w kolorze białym, czarnym i zielonym. W przypadku koloru czerwonego i niebieskiego dostępne tylko wybrane formaty.

Czym różni się PE 300, PE 500 i PE1000 ?

Główna różnica między odmianami polietylenu wynika z odporności mechanicznej materiału. Najwyższą wytrzymałość na zużycie i ścieranie posiada PE 1000 następnie PE 500 a najniższą PE 300. Sztywność i twardość półfabrykatów jest zbliżona.

Czy polietylen można obrabiać CNC ?

Półfabrykaty z polietylenu są sztywne i twarde dzięki czemu bardzo łatwo poddają się obróbce. Można je frezować, piłować, toczyć czy wiercić.

Jaka jest temperatura pracy polietylenu?

Zakres temperatury pracy polietylenu mieści się w zakresie: -50 do +80 st. C.