Uszczelki gumowe i detale z gumy na wymiar

Oferujemy uszczelki gumowe i inne detale z gumy o rozmaitym przeznaczeniu, wykonane według indywidualnego projektu lub wymiaru Klienta. Dobrze zaopatrzone magazyny umożliwiają szeroki wybór materiału z jakiego mają być wykonane uszczelki. W stałej ofercie posiadamy litą gumę SBR ogólnego przeznaczenia, gumę NBR olejoodporną, gumę EPDM termo- i kwaso- odporną oraz silikon FDA/FKM – transparentny/mleczny oraz silikon MVQ – czerwony – techniczny. Płyty gumowe są dostępne w standardzie jak również zbrojone tkaniną (1, 2 lub 3 przekładki).

           Uszczelki silikonowe oraz uszczelki gumowe i inne detale z gumy. Zapytaj i zamów: 780-090-280.

 

uszczelki gumowe

Uszczelki gumowe czy uszczelki silikonowe ? – wybierz materiał :

Wybór materiału na uszczelki jest kluczowy, aby zapewnić długotrwałą i bezawaryjną pracę urządzenia czy instalacji. Należy wziąć pod uwagę: środowisko pracy, medium, temperaturę czy ciśnienie.
Guma jest powszechnie wykorzystywany materiałem uszczelniającym. Przy właściwym doborze rodzaju i grubości guma zapewnia wysoką wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych i chroni elementy maszyn i urządzeń czy instalacji przed destrukcyjnym wpływem środowiska. Jednak przy wysokich temperaturach pracy jest już niewystarczająca. Gumy SBR i NBR znajdują zastosowanie w zakresie temperatur -30 st C do +70/ +80 st. C., a guma EPDM -40 st. C do + 100 st. C. Przy wyższych warunkach cieplnych należy sięgnąć po silikon. Uszczelki silikonowe są wytrzymałe na temperatury: – 60 st. C do + 240 st. C., co jest ich głównym atutem.

 

Uszczelki i detale z gumy na wymiar :uszczelki gumowe

Uszczelki gumowe wykonujemy według wymiaru i projektu Klienta. Poza profilem prostokątnym i okrągłym realizujemy nietypowe kształty czy nawierty na powierzchni. Uszczelki z gumy wykonujemy również w formie pasów, które znajdują zastosowanie jako łączniki, fartuchy, taśmy, izolacje czy listwy odbojwe itp.

Uszczelki i detale z gumy wycinane są z rolek o szerokości 1200 mm i długości 10 000 mm o twardości 65 +/- 5 Sha i zróżnicowanej grubości (#1 – 50 mm). Uszczelki z silikonu wykonywane są zwyczajowo z płyt 1200 mm x 10 000 mm i grubości w zakresie #0,5 mm- 15 mm.

 

 

Uszczelki gumowe samoprzylepne :

Poza standardowymi uszczelkami z gumy litej wykonujemy również uszczelki gumowe samoprzylepne, co znacznie ułatwia aplikację elementu i zapobiega podwijaniu podczas montażu. Uszczelka z klejem samoprzylepne cieszą się rosnącą popularnością.

 

 

 

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta