6 lutego 2016

Wałki poliamidowe PA 6 i PA6 G

 

Wałki poliamidoweOferujemy szeroki wybór półfabrykatów wałki pręty poliamidowe. Poliamid inaczej nazywany również tecamid, tecast, nylon, boramid czy ertalon to najpopularniejsze tworzywa konstrukcyjne. Wałki tniemy na odcinki pod wymiar klienta. W sprzedaży posiadamy poliamid wytłaczany, odlewany oraz modyfikacje tworzyw z olejem, dwusiarczkiem molibdenu, włóknem szklanym i teflonem. Ten materiał jest najpopularniejszym tworzywem do obróbki CNC. Można je toczyć, wiercić, ciąć, gwintować.

 

 

tworzywa dociete nea wymiar

 

 

Poliamid wałki białe, czarne, z olejem i włóknem szklanym

Średnice i długości półfabrykatów

 

Odlewamy również wałki o średnicach fi 600, 650, 700, 750, 800, 850, 900, 950 i 1000 mm na zamówienie. Sprawdź szczegóły wałki poliamidowe duże średnice

 

 

Obróbka wałków z PA 6 – zastosowanie poliamidu

Wałek pręt poliamidowy jest najczęściej wybieranym tworzywem konstrukcyjnym do produkcji detali technologią obróbki skrawaniem. Inaczej nazywane jako Tecamid, Tecast, Tarnamid i Ertalon. Doskonale nadaje się do produkcji rolek, zębatek, tulejek, i innych elementów maszyn i urządzeń. Jest bardzo łatwy w obróbce (wałki są łatwe do toczenia na obrabiarce). W przypadku wyboru tego tworzywa należy brać pod uwagę dość dużą absorbcję wilgoci, która wpływa na stabilność wymiarową tego materiału.

 

Ile kosztuje poliamid – cena za kg pręty poliamidowe

Wszystkie  półfabrykaty z poliamidu występują w różnej średnicy i długości. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od wagi i ilości cięć wymaganych do uzyskania wymiaru nominalnego, którym zainteresowany jest klient. Wszystkie tworzywa konstrukcyjne posiadają również tolerancje na średnicach o czym należy pamiętać podczas wyboru konkretnego produktu. Ze względu na naddatki produkcyjne nie sprzedajemy poliamidu na kg. Zależy nam aby każdy klient miał stabilne niezmienne ceny na ten sam asortyment niezależny od tolerancji rozmiarowej.

 

Wałek pręt PA6 – sprzedaż i cennik

W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroki zakres prętów. W ciągłej sprzedaży posiadamy wałki w klorze:

  • białe / kość słoniowa
  • czarne – z dwusiarczkiem
  • zielone, żółte, czerwone – z olejem lub smarem tzw. poliamid samosmarowny
  • niebieskie

Przy zakupie wałków należy pamiętać o tolerancjach. Każdy rozmiar posiada naddatki, które są naturalnym następstwem produkcji. Zarówno poliamid odlewany jak i wytłaczany posiada naddatki. Aby poznać rzeczywiste rozmiary prosimy o kontakt przed zakupem.

Wałki pręty poliamidowe docinamy na wymiar klienta. Istnieje możliwość zakupu niestandardowych rozmiarów.

 

Wałki poliamidowe allegro

Sprzedaż wałków prowadzimy wyłącznie z wykorzystaniem naszej strony firmowej lub w centrali. Nie oferujemy naszych produktów na portalach aukcyjnych. Prowadzimy sprzedaż produktów hurt-detal. Realizujemy dostawy na terenie całej Polski w czasie 24-48h. Zamówienia poliamidu można składać telefonicznie lub za pomocą maila.

Sprzedaż naszych tworzyw prowadzi również sklep internetowy

Wałki pręty z poliamidu regularne dostawy do: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Sochaczew, Leszno, Zabrze, Gliwice, Śląsk, Bydgoszcz, Kraków, Lublin, Olsztyn, Zielona Góra, Szczecin i innych miejsc w Polsce.

 

 

 

Wybierając tworzywa konstrukcyjne do toczenia czy frezowania należy pamiętać, że różnią się one w procesie obróbki od tradycyjnych metali. Do obróbki tworzyw należy zawsze odpowiednio ustawiać maszyny oraz dobierać odpowiednie narzędzia. W ten sposób można uniknąć wielu kłopotów, a uzyskany detal gotowy będzie zgodny z oczekiwaniami klientów. Wpływ na proces obróbki ma również to czy materiał jest w postaci naturalnej czy też jest domieszkowany jakimiś dodatkami, które zmieniają właściwości tworzyw konstrukcyjnych.

Elementy gotowe należy mierzyć po „zejściu z maszyny”. Każde tworzywo, również poliamid, posiada określoną stabilność wymiarową. Dlatego wymiary mogą różnić się kiedy elementy znajdują się w różnej temperaturze lub wilgotności.

Biorąc pod uwagę uniwersalne właściwości poliamidu pręty z tego tworzywa często wykorzystywane są do toczenia części do przemysłu maszynowego, budowlanego, leśnego, transportowego i wielu innych gdzie od materiału wymaga się odpowiedniej wytrzymałości na niekorzystne warunki pracy.

Zapytaj o pomoc konsultanta