Wałki na rolki do przenośnika nawozów

Wałki na rolki do przenośnika nawozów. Odporne na mączkę dolomitową, siarczan magnezu, saletrę i saletrzak. Tworzywa konstrukcyjne na wałki do nawozu sypkiego. Zobacz jaki materiał wybrać.

 

Tworzywa konstrukcyjne do kontaktu z nawozami

Tworzywa konstrukcyjne coraz częściej pojawiają się w branży chemicznej i zastępują tradycyjne materiały. Szeroki wachlarz dostępnych materiałów standardowych oraz ich modyfikacji pozwala na dobranie odpowiedniego tworzywa do konkretnego zastosowania. Pomaga w tym również forma półfabrykatów, które są dostępne, a więc pręty, rury i płyty, z których łatwo można wykonać konkretny detal.

 

Szukasz rolki z teflonu, polietylenu lub pet – zadzwoń i sprawdź dostępność i cenę tel kom 780 090 280

 

Wałki na rolki do przenośnika nawozów

W tym tygodniu jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z zapytaniem dotyczącym doboru tworzywa, z którego może wykonać rolki do przenośnika nawozu. Założenia jakie musieliśmy brać pod uwagę to:

  • tworzywa łatwe do obróbki CNC,wałki na rolki do przenośnika
  • tworzywa odporne na związki chemiczne mączkę dolomitową, siarczan magnezu, saletrę i saletrzak,
  • tworzywa odporne na ścieranie,
  • tworzywa w wysoką odpornością mechaniczną,
  • wałek fi 125mm,

 

 

W związku z tym, że nawóz był w postaci granulowanej, a nie ciekłej zdecydowaliśmy się na tworzywa konstrukcyjne PET. Pręty z tego tworzywa konstrukcyjnego bardzo dobrze się obrabiają, mają dużą wytrzymałość mechaniczną, niską absorpcje wilgoci oraz bardzo dobre właściwości ślizgowo cierne. PET można również spotkać pod nazwami ertalyte, boralyte i tecapet.

Pręty PET dostarczyliśmy w odcinkach  2 x L1000 i 1 x L500. Klient nie miał problemu z obróbką, tworzywo doskonale nadaje się do produkcji detali o dużej precyzji wykonania. Rolki do prowadnicy nie ścierają się i zachowują dużą stabilność wymiarową. Nie wchodzą również w reakcję nawozami.

 

Tworzywa konstrukcyjne dostarczamy do: Warszawa, Poznań, Katowice, Poznań, Łódź, Gliwice, Leszno, Sochaczew, Gdańsk, Szczecin, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Olsztyn, Białystok, Lublin, Wrocław i innych miejsc na terenie Polski

 

Wałki na rolki do przenośnika nawozów – sprzedaż tworzyw do obróbki CNC

 

 

 

Zapytaj o pomoc konsultanta