Zabudowa altany z plandeki – produkcja na wymiar 

Plandeka PCV to materiał wodoszczelny i wytrzymały dlatego świetnie sprawdza się jako zabudowa altany, tarasu czy wiaty. Ścianki z plandeki z folią przezroczystą zapewniają skuteczną ochronę przed: deszczem, wiatrem, słońcem, śniegiem czy mrozem. Co więcej okna foliowe z plandeki wyglądają bardzo estetycznie i są łatwe w montażu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno na stałe (całosezonowe) jak i tymczasowe zabezpieczenie z możliwością ręcznego podwijania.

zabudowa altany z plandeki

Nasza firma ma spore doświadczenie w produkcji plandek na wymiar, gdyż każda zabudowa altany jest nietypowa tak samo jak różnorodność wymiarów konstrukcji drewnianych naszych Klientów. Zapewniamy dopasowanie wymiaru, a także koloru obwódki, okucia oraz dobranie osprzętu. Wykonanie wycięć na belki, drzwi w plandece czy skosów nie stanowi dla nas problemu.

Specyfikacja zamówienia Klienta

Jedno z ostatnich zamówień to zabudowa altany z plandeki na wymiar według poniższych wytycznych:

  • Materiał – obramówka PCV 650g/m2, okno- folia przezroczysta grubość 0,7mm;
  • Wymiary ścianek– 221 x 94 cm – 1 szt., 221 x 326 cm – 1 szt., 222 x 94 cm – 2 szt., 223 x 416 cm – 1 szt., 223/272 x 109 cm – 1 szt., 272/284 x 151 cm – 1 szt., 284 x 151 cm – 1 szt., 284/272 x 151 cm – 1 szt., 272×94 cm – 2 szt., 272/285 x 328 cm – 1 szt. ;
  • Kolor – obramówka écru, okno przezroczyste;
  • Dodatkowy osprzęt – 55 chwytek do zapięcia boków, 18 pasków do podwieszenia.

Wymiar ścianki z plandeki obejmuje światło otworu plus belki po bokach. W tym przypadku plandeki będą miały wspólne mocowanie na słupach pionowych i będą nachodziły na siebie na zakładkę, dlatego belki zostały doliczone do każdej ścianki.

Na krawędziach bocznych zakuto oczka owalne fi 40/20mm pasujące do uchwytów obrotowych (chwytek) w takich samych odstępach ,aby na belce spiąć chwytką dwie sąsiadujące plandeki. Wystarczy przekręcić chwytkę i można odpiąć boki, co daje możliwość zwijania do góry. Rulon plandeki zapina się na paskach do podwieszenia.

Na górnej krawędzi zakuto standardowe oczka okrągłe fi 10mm do montażu na stałe. Z kolei na dole wykonano kieszeń na rurkę do obciążenia.

Powyższe zamówienie wymagało również wykonania nacięć na belki w górnych rogach i lekkich skosów związanych z nierwównościami konstrukcji drewnianej.

Jak przebiegała realizacja zamówienia na okna foliowe do altany

Klient przesłał nam odręczne rysunki każdej ścianki wraz wymiarami. Na tej podstawie przygotowaliśmy wstępny kosztorys określając jak będzie cena zabudowy altany z plandeki. Po jego zaakceptowaniu i dokonaniu przedpłaty przygotowaliśmy projekt wykonawczy w celu potwierdzenia wszystkich ustaleń. Od tego momentu realizacja trwała ok tygodnia, a gotowa plandeka została wysłana na wskazany adres. Jeśli interesuje Ciebie cena plandeki z oknem to skontaktuj się z nami – zadzwoń 780-090-280.