Ślizgi do HDS z polietylenu

Tworzywa sztuczne są chętnie wybierane jako elementy współpracujące rozmaitych maszyn i urządzeń. W naszej ofercie zapewniamy cięcie płyt tworzywowych na wymiar . Dzięki temu możemy wykonać listwy według potrzeb zamawiającego. Formatki tworzywowe idealnie nadają się na ślizgi, trzeba tylko dobrać odpowiedni materiał. Ślizgi do HDS z polietylenu są wybierane najczęściej, aczkolwiek można je zastąpić także poliacetalem lub teflonem jeśli mają pracować w wysokiej temperaturze. Z uwagi na bardzo dobre właściwości cierno – ślizgowe to polietylen (PE 1000) sprawdza się najlepiej.

ślizgi do HDS z polietylenu

Materiał na ślizgi – jaki wybrać ?

Spośród tworzyw konstrukcyjnych jest kila rodzajów, które nadają się na ślizgi do HDS . Oprócz dobrych parametrach ślizgowych, które warunkują wybór należy również zwrócić uwagę na inne aspekty w tym cenę, właściwości specjalistyczne czy kolor. Dlatego można wykonać ślizgi do HDS z polietylenu , a także poliacetalu POM-C czy teflonu PTFE.

Polietylen PE 1000 ma bardzo dobre właściwości ślizgowe, a przy tym wykazuje wysoką odporność mechaniczną. Dodatkowo posiada atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością i jest dostępny w 3 kolorach: biały, czarny i zielony. Podobnie właściwości posiada POM-C. Co więcej cenowo wypada najkorzystniej, ale występuje tylko w 2 kolorach: czarnym i białym oraz nie posiada atestu FDA. Z kolei teflon na ślizgi jest zdecydowanie droższym i mniej odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem. Z drugiej strony, jako jedyne tworzywo może pracować w temperaturze powyżej 200 st.C, dzięki czemu bywa niezastąpiony.

Ślizgi do HDS na wymiar

Nie posiadamy gotowych ślizgów na sprzedaż. Wszystkie elementy docinamy na wymiar z całych płyt. Są to półfabrykaty, dlatego należy uwzględnić tolerancję wymiarową przy wyznaczaniu wymiaru. Składając zamówienie należy wskazać tworzywo, ilość sztuk i właściwy format. Polecamy ślizgi do HDS z polietylenu – zapewniamy szeroki wybór grubości #5 – 100 mm i długości maksymalne do 3mb w jednym kawałku. Realizacja zamówienia to ok 3 dni robocze, a towar wysyłany jest na wskazany przez Klienta adres. Aby uzyskać więcej informacji zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi Klienta: 780-090-280.