Tworzywo poliacetal POM-C – najpopularniejsze pytania naszych klientów

Aby ułatwić decyzję podczas zakupu tworzyw sztucznych przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Tym razem skupimy się na półfabrykatach z poliacetalu (POM-C).

cena poliacetalu

 

Ile kosztuje wałek POM-C ?
Cena wałów z poliacetalu to wypadkowa wielkości średnicy i długości odcinka. Im większa średnica lub dłuższy odcinek tym pręt jest cięższy, a co za tym idzie, koszt zakupu wzrasta. Ponadto cena wałów czarnych bądź niebieskich jest wyższa od wersji naturalnej- białej.

Jaka jest cena płyty POM-C ?
Koszt zakupu płyty z poliacetalu jest warunkowany przez grubość i wielkość arkusza. Im grubsza płyta lub większa powierzchnia tym cena formatki POM-C będzie wyższa. Ten sam format w wersji naturalnej będzie tańszy od wersji kolorowej.

Ile kosztuje rura POM-C ?
Cena rury POM-C zależy wyłącznie od gabarytów. Im większa średnica i grubsza ścianka tulei oraz dłuższy odcinek tym ciężar wzrasta i cena również. Ponadto rury wypadają najdrożej wśród półfabrykatów POM-C w przeliczeniu kg/mb.

Poliacetal na kg cena
Cena poliacetalu za kg jest bardzo zbliżona do cennika poliamidu i w porównaniu do pozostałych tworzyw POM-C jest atrakcyjny cenowo. Jednak w przypadku modyfikacji POM koszt zakupu wzrasta, zwłaszcza w przypadku wersji antystatycznych i w kolorze niebieskim.

Ile waży pręt z poliacetalu?
Ciężar wałków POM-C jest ściśle powiązany z wielkością średnicy i długością odcinka. Waga prętów z poliacetalu podana jest przez producenta w kg/mb dla każdego fi. Nie mniej należy również uwzględnić możliwe naddatki materiału, które mogą zwiększyć finalną masę pręta.

Waga płyty z poliacetalu
Ciężar płyt POM-C również można oszacować na podstawie tabel producenta – każda grubość arkusza ma przypisaną orientacyjną wagę w przeliczeniu na kg/m2. Im większa powierzchnia lub grubość płyty tym waga formatki z poliacetalu będzie cięższa.

Ile kg ma tuleja z poliacetalu ?
Waga rury POM-C zależy od gabarytów odcinka. Każde fi ma przypisany przez producenta odpowiedni ciężar zależnie od wielkości otworu i długości odcinka. Wszystkie wagi dostępne są w tabelach producenta.

Średnice prętów z poliacetalu
Oferujemy szeroki wybór średnic wałki POM-C, zaczynając od fi 4mm a kończąc na fi 300mm. W przypadku koloru czarnego dostępność jest zbliżona natomiast w przypadku POM-C antystatycznego, niebieskiego czy domieszkowanego włóknem szklanym produkowane są tylko wybrane średnice.

Rozmiary płyt z poliacetalu
Standardowo zapewniamy płyty POM-C w arkuszach 1000mm x 2000mm i zakresie grubości #0,5mm do #150mm w przypadku wersji naturalnej i do #100mm w kolorze czarnym. Płyty POM-C niebieskie oraz antystatyczne dostępne są w niestandardowych formatach i wybranych grubościach.

Jaka średnica rur z poliacetalu ?
Rury z poliacetalu produkowane są wyłącznie w wersji naturalnej. Wybór średnic jest bardzo szeroki, najlepiej sprawdzić możliwości produkcyjne w tabelach podanych przez producenta. Zwłaszcza, że dla każdego rozmiaru są inne tolerancje.

Gdzie kupie półfabrykaty z poliacetalu ?
Prowadzimy sprzedaż internetową z wysyłką na terenie całej Polski pod wskazany adres. Zamówienia można składać przez formularz zamówienia, e-mailem lub telefonicznie.

Jakie są modyfikacja tworzywa POM-C ?
Poliacetal inaczej ertacetal lub tecaform przede wszystkim sprzedajemy w kolorze białym i czarnym. Oferujemy również POM-C blue jako wałki i płyty, podobnie POM-C antystatyczny i z sadzą przewodzącą oraz z dodatkiem włókna szklanego.

Czy poliacetal można obrabiać CNC ?
Poliacetal bardzo dobrze poddaje się obróbce skrawaniem, gdyż jest twardy i sztywny – sprawdź jakie części do maszyn można zrobić z poliacetalu  . W tej kwestii nie różni się od poliamidu.

Jaka jest temperatura pracy poliacetalu ?
Poliacetal przeznaczony jest do pracy w temperaturze otoczenia: -30 st.C do +100 st. C.

 

 

 

 

 
 

 
 
 

Zapytaj o pomoc konsultanta